Amazon uruchamia usługę Amazon Care. Zadba o zdrowie pracowników

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

Amazon uruchamia usługę Amazon Care. Zadba o zdrowie pracowników

Udostępnij:

Amazon uruchomił usługę Amazon Care, nową pilotażową usługę opieki zdrowotnej, która początkowo jest dostępna dla pracowników w okolicach Seattle. Oferta Amazon Care obejmuje zarówno opiekę wirtualną, jak i osobistą.

W 2018 r. Amazon, J.P. Morgan i Berkshire Hathaway zapowiedziały zmiany w opiece zdrowotnej swoich pracowników. 

Teraz Amazon rozpoczął pilotażowy program opieki zdrowotnej dla swoich pracowników, ale na razie tylko w Seattle i okolicach. Opieka jest zarówno wirtualna, jak i osobista. 

Strona internetowa Amazon Care zawiera również przegląd aplikacji opracowanej przez Amazon zawierają czat tekstowy i wideo, podsumowanie opieki świadczonej za pośrednictwem usługi, faktury, diagnozy i plany leczenia.

Amazon Care jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z przeziębieniami, infekcjami i drobnymi obrażeniami oraz takich, którzy chcą zaczerpnąć konsultacji, wykonać badania w laboratorium, zaszczepić się, a także sięgnąć po środki antykoncepcyjne. 

Obecne uprawnienia są ograniczone do pracowników Amazon, którzy są objęci planem ubezpieczenia zdrowotnego firmy i którzy znajdują się na obszarze geograficznym usługi pilotażowej. Usługa jest obecnie dostępna od godziny 8:00 do 21:00 czasu lokalnego, od poniedziałku do piątku oraz od godziny 8:00 do 18:00 w sobotę i niedzielę.

Amazon nie jest odosobnione we własnej opiece zdrowotnej. Przykładowo, Apple oferuje własne i zdalny dostęp do opieki zdrowotnej w ramach pakietów świadczeń.