Amazon wprowadza usługę natychmiastowych dostaw. Odbierzesz zakupy w kilka minut

Dodane: 16.08.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Klienci Amazona odbiorą swoje zakupy w ciągu kilku minut od złożenia zamówienia. Jest to możliwe dzięki usłudze „Instant Pickup”, która od wtorku działa w kilku miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma planuje udostępnić tę usługę także w innych lokalizacjach.

fot. materiały prasowe

Reuters podaje, że Amazon wprowadza w pięciu miastach w Stanach Zjednoczonych usługę natychmiastowego odbioru produktów zakupionych za pośrednictwem platformy e-commerce. „Instant Pickup”, o której mowa, opiera się o sieć maszyn podobnych do Paczkomatów InPostu. To w nich pracownicy amerykańskiej spółki będą zostawiać zakupy, aby klienci firmy mieli do nich dostęp w dowolnym momencie.

Pięć kampusów

– Chcę kupić colę, bo jestem spragniony. Ale nie mam mowy, żebym ją zamówił przez Amazon.com i czekał tak długo jak długo trwa czas dostawy – mówi Ripley MacDonald z Amazon. Klienci oczekują bowiem, że zakupione produkty otrzymają natychmiast, zwłaszcza, gdy chodzi o artykuły spożywcze. Dlatego wybierając produkty z tej grupy towarów, będą mogli je odebrać po kilku minutach od złożenia zamówienia.

Na razie jednak jest to możliwe jedynie w kilku wybranych lokalizacjach. Reuters podaje, że usługa „Instant Pickup” działa od wtorku w na terenie pięciu kampusów uniwersyteckich, między innymi w Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Niemniej do końca roku spółka zamierza rozszerzyć obszar działania o następne punkty. Póki co jednak nie wspomina o żadnych konkretnych miejscach.

Drony

Natomiast nie jest to pierwszy raz, kiedy Amazon sięga po technologię, aby skrócić czas dostaw. Pod koniec 2016 roku przedsiębiorstwo należące do Jeffa Bezosa po raz pierwszy dostarczyło paczkę za pośrednictwem drona. Po trzynastu minutach lotu bezzałogowa maszyna wylądowała przed domem klienta i tym samym doręczyła mu przekąskę i zestaw Amazon Fire TV. 

Przy tej okazji przedstawiciele Amazona stwierdzili, że będą wkrótce dowozić przesyłki w ten sposób do klientów na terenie całej Wielkiej Brytanii. Zgodnie z planami firmy, zamówione towary mają docierać do odbiorców w ciągu 30 minut i być realizowane w bezpieczny sposób. Sygnowane przez nich drony ważą po 25 kg każdy, wznoszą się na wysokość 123 metrów i potrafią latać z prędkością 80 km/h.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem