Amazon wykupił konkurenta

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Światowy gigant e-commerce wykupił jednego ze swoich konkurentów – The Book Depository. Brytyjska księgarnia online posiada ponad 6 milionów pozycji i specjalizuje się w sprzedaży międzynarodowej.

Światowy gigant e-commerce wykupił jednego ze swoich konkurentów – The Book Depository. Brytyjska księgarnia online posiada ponad 6 milionów pozycji i specjalizuje się w sprzedaży międzynarodowej. Kwota, na którą opiewa transakcja nie została jeszcze ujawniona.

Powodem decyzji o zakupie The Book Depository był najprawdopodobniej szybki rozwój, którym księgarnia może się pochwalić. Posiada ona około 1 miliona klientów rozsianych w ponad 100 krajach, na co miała wpływ międzynarodowa wysyłka książek bez pobierania dodatkowych opłat za transport.

Zakup księgarni online wzmocni pozycję Amazon na rynku. Gigant ma już swoje strony w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Chinach i Japonii, a także e- sklep dla wszystkich klientów posługujących się językiem hiszpańskim. Świeży nabytek Amazon pozwoli na dalszą ekspansję i dotarcie do nowych krajów i konsumentów.

Nie wiadomo jeszcze czy The Book Depository zostanie sklepem niezależnym, czy zostanie upodobniony do serwisów Amazon. Wiadomo jednak, że nie jest to ostatnie przejęcie jakie Amazon przeprowadzi w najbliższym czasie. Kolejnym punktem w planie rozwoju jest ekspansja na rynek indyjski i akwizycja tamtejszego odpowiednika Amazon – Flipkart.

źródło: techcrunch.com