Amazon zaczął sprzedawać leki na receptę 

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Amazon zaczął sprzedawać leki na receptę 

Udostępnij:

Gigant e-commerce we wtorek zaprezentował Amazon Pharmacy, czyli swoją e-aptekę. Użytkownicy strony i aplikacji Amazona mogą teraz za jego pośrednictwem kupować leki na receptę. 

Jak poinformował serwis bloomberg.com Amazon dwa lata temu kupił za 753 milionów dolarów internetową aptekę PillPack. Co umocniło jego pozycję na rynku farmaceutycznym. Uruchamiając teraz własną e-aptekę może on konkurować z takimi gigantami jak CVS Health Corp i Walgreens Boots Alliance Inc., które są największymi podmiotami na tym rynku w USA.

Do tej pory użytkownicy Amazona mogli zamawiać na nim leki, jednak w celu dokonania transakcji byli przekierowywani na PillPack. Teraz mogą dokonywać zakupów bezpośrednio w Amazon Pharmacy. Klienci będą informowani podczas zakupów ile lek kosztuje z i bez recepty oraz będą mieli do wyboru produkty markowe oraz ich zamienniki, czyli tak zwane leki generyczne.

Zintegrowana apteka usuwa jedną z niewielu już luk w ofercie Amazona. Mimo, że media zawrzały na wieść o nowej usłudze, specjaliści mówią, że w cale nie jest powiedziane, że Amazon zdominuje rynek farmaceutyczny. Mimo tendencji przenoszenia zakupów do sieci, klienci wciąż wolą rozmowę z farmaceutą twarzą w twarz. 

Amazon i InPost

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromny rozwój branży e-commerce. Wielu sprzedawców przeniosło się do sieci, a ci którzy już tam byli zaczęli rozwijać dodatkowe możliwości dla swoich klientów. Nic więc dziwnego, że gigant tej branży również chce na obecnej sytuacji jak najwięcej zyskać. E-apteka to nie jedyna nowość w Amazonie w ostatnim czasie. 

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Amazon wszedł we współpracę z firmą kurierską InPost. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja przez żadną ze stron, jednak na niemieckich stronach Amazona można już wybierać w dostawie Paczkomaty polskiej firmy. 

Ciekawe, czy Amazon jeszcze czymś nas zaskoczy w tym roku. Pewne jest jedno, zachowania konsumenckie pod wpływem pandemii zmieniły się na dobre. Od teraz większość zakupów będziemy dokonywać właśnie przez internet. To idealny moment dla całej branży e-commerce. 

Przeczytaj też: Rok 2020 należy do Amazon. Kolejny może należeć do Ciebie