Amazon zainwestował 700 milionów dolarów w firmę Rivian

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma Rivian ogłosiła rundę inwestycji kapitałowej w wysokości 700 milionów dolarów, której przewodzi Amazon. Inwestycję poprzedziła prezentacja przez Rivian całkowicie elektrycznego pojazdu pickup R1T i SUV R1S na targach LA Auto Show w ubiegłym listopadzie.

Pierwsze produkty firmy, R1T i R1S, mają zakres nawet do ponad 400 mil i zapewniają połączenie wydajności, możliwości poza drogami i przydatności. Pojazdy wyposażone są w elastyczną platformę deskorolkową firmy i będą produkowane w zakładzie firmy w Normal w stanie Illinois. Dostawy do klientów mają rozpocząć się pod koniec roku 2020.

– Inwestycja ta jest ważnym kamieniem milowym dla Rivian oraz zmian na rzecz zrównoważonej mobilności. Poza wyeliminowaniem kompromisów związanych z wydajnością, możliwościami i osiągami pojazdów, pracujemy też nad wdrażaniem innowacji w całym przekroju doświadczeń klienta. Realizacja tej wizji wymaga odpowiednich partnerów, dlatego też tak bardzo cieszymy się z tego, że Amazon dołączy do nas w podróży do utworzenia produktów, technologii i doświadczeń, które zupełnie zmieniają oczekiwania co do tego, co jest możliwe – skomentował RJ Scaringe, założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy Rivian.

– Inspiruje nas wizja Rivian w zakresie przyszłości transportu elektrycznego. RJ zbudował niesamowitą organizację, której dorównuje portfel produktów i technologii. Z przyjemnością inwestujemy w tak innowacyjną firmę –  skomentował Jeff Wilke, główny dyrektor wykonawczy działu konsumenckiego w Amazon.

Rivian pozostanie niezależną firmą. Amazon przewodzi tej rundzie inwestycji, która obejmuje istniejących udziałowców. Przy tej okazji nie ujawniono dodatkowych szczegółów inwestycji.