Amerykańska telewizja wyemitowała dwugodzinny film o historii Amazona

amerykanska telewizja wyemitowala dwugodzinny film o historii amazona
Udostępnij:
Amerykańska publiczna stacja telewizyjna PBS właśnie wyemitował dwugodzinny materiał na temat Amazona. Możecie zobaczyć go tutaj.

Amazon został założony przez Jeffa Bezosa w 1994 w Seattle. Może nie wszyscy wiedzą, ale początkowo firma miała być księgarnią internetową i to właśnie od sprzedaży książek rozpoczęła swoją działalność. Z czasem oferta produktowa poszerzała się, a dziś za pośrednictwem Amazona można kupić niemalże wszystko.

Firma działa między innymi w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i Polsce. W roku 2019 Amazon zajął 4 miejsce rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata z przychodem w wysokości 118,573 mld dolarów.

Dwugodzinny materiał, który właśnie wyemitowała amerykańska telewizja, powinien zainteresować nie tylko osoby z branży e-commerce, ale w ogóle osoby związane z ekosystemem startupowym. W końcu Amazon też kiedyś był startupem. W materiale twórca firmy opowiada między innymi o tym, co wpłynęło na tak ogromny sukces Amazona.