Amerykański fintech, HighRadius, otworzy swoje pierwsze biuro w Polsce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Amerykański fintech, HighRadius, otworzy swoje pierwsze biuro w Polsce

Udostępnij:

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych globalny gracz w obszarze oprogramowania jako usługi (SaaS) otwiera swoje piąte biuro w Europie.

HighRadius oferuje oparte na chmurze oprogramowanie autonomiczne dla biur dyrektorów finansowych. Wśród 800 dotychczasowych klientów amerykańskiej firmy znajdziemy m.in. 3M, Anheuser-Busch InBev, Sanofi, Engie GBS Solutions, Kellogg Company, Danone czy Hershey’s.

Nowe biuro w Krakowie

Globalny gracz w zakresie platform autonomicznych finansów dla biur dyrektorów finansowych, ogłosił otwarcie nowego biura w Krakowie. HighRadius posiada siedzibę główną w Houston w Teksasie, a nowe biuro będzie stanowić piąte po Londynie, Amsterdamie, Frankfurcie i Paryżu regionalne biuro firmy w Europie. Biuro w Polsce będzie skupiać się na rekrutacji lokalnych talentów w dziedzinie finansów i rachunkowości w celu wsparcia wdrażania i stosowania rozwiązań HighRadius przez stale powiększające się grono europejskich klientów.

– Jesteśmy podekscytowani otwarciem nowego biura w Krakowie. Polska jest znana jako wspaniale rozwijający się ośrodek globalnych usług biznesowych, w szczególności w obszarze finansów i rachunkowości, dzięki czemu jest idealnym miejscem do rozszerzania działalności – powiedział Sashi Narahari, założyciel i prezes HighRadius.

Firma HighRadius  dostarcza innowacyjne rozwiązania SaaS przyczyniające się do upraszczania operacji finansowych przedsiębiorstw oraz stymulacji ich wzrostu. Do grona jej użytkowników należą obecnie największe marki w Europie w 37 spośród 44 europejskich krajów.

Docenieni przez Gartnera

Firma posiada cztery amerykańskie patenty na swoją unikalną autonomiczną platformę opartą na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym oraz została ujęta na listach 2022 Forbes Cloud 100 i 2022 CB Insights Fintech 250 po raz trzeci z rzędu. Platforma autonomicznych finansów firmy została uznana za wiodące rozwiązanie w rankingach firmy Gartner 2022 Magic Quadrant for Integrated Invoice-to-Cash Applications oraz IDC Marketscape for Accounts Receivable Software.

Źródło: Business Wire