AmRest przejmuje kontrolę nad Pizza Portal. Dostarczy posiłki do domów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Polska spółka AmRest zarządza w kraju siecią popularnych restauracji jak KFC, Pizza Hut i Burger King. Niebawem także będzie sprawować kontrolę nad platformą do zamawiania posiłków Pizza Portal. Właśnie kupiła od Delivery Hero udziały w serwisie.

Większościowy udziałowiec

Obie strony transakcji nie zdradzają jej wartości. Wiadomo tylko, że po jej finalizacji AmRest będzie właścicielem 51 proc. nowo wyemitowanych udziałów w Restaurant Partner Polska. Natomiast ich reszta pozostanie w rękach niemieckiego Delivery Hero. Sprawa kupna udziałów ma zostać zamknięta w ciągu najbliższych tygodni i nastąpi po spełnieniu warunków umowy inwestycyjnej.

Wówczas polska spółka AmRest, która prowadzi w kraju takie restauracje jak KFC, Pizza Hut i Burger King, będzie sprawować kontrolę nad popularną platformą do zamawiania posiłków Pizza Portal. Serwis ten gromadzi oferty z ponad 2,5 tys. lokali gastronomicznych w blisko 400 rodzimych miastach i ma stanowić dla AmRest kluczowy etap realizacji strategii w obszarze Digital.

Dostawy posiłków

– Efektywnie połączymy doświadczenie operacyjne AmRest i ofertę wyjątkowych marek, takich jak KFC i Pizza Hut z technicznym know-how i możliwościami PizzaPortal.pl, aby wkrótce stać się liderem w segmencie dostaw posiłków do domu w Polsce – mówi dyrektor ds. cyfrowych i operacyjnych AmRest Drew O’Malley, cytowany w komunikacie prasowym.

Dodaje, że zgodnie z jego wiedzą jest to pierwszy przypadek tego typu współpracy między operatorem restauracji a agregatorem ofert. Wyjaśnia, że głównym beneficjentem partnerstwa mają być klienci. Wierzy również, że razem uda się im zapewnić jakość usług, różnorodność oferty oraz szybkość dostaw na niespotykanym wcześniej poziomie wśród europejskich serwisów online do składania zamówień na posiłki.

Działania poza krajem

Przedstawiciele spółki dodają, że zgodnie z założeniami umowy inwestycyjnej rozpoczną współpracę także z platformami zarządzanymi przez Delivery Hero w Czechach i na Węgrzech. Chodzi o DameJidlo.cz i NetPincér.hu, które zdobyły na tamtejszych rynkach mocną pozycję. Można spodziewać się, że po sfinalizowaniu tej transakcji w ofercie Pizza Portal znajdziemy także posiłki serwowane przez Pizza Hut, KFC i Burger King.