Andreessen Horowitz uruchomi fundusz dla projektów kryptograficznych

andreessen horowitz uruchomi fundusz dla projektow kryptograficznych
Udostępnij:
Plotka została potwierdzona. Po inwestycjach w takie firmy jak Coinbase, Earn.com i CryptoKitties, Marc Andreessen planuje otworzyć fundusz, którego działania skupią się dookoła projektów kryptograficznych.

Na zdjęciu: Marc Andreessen, współzałożyciel funduszu Andreessen Horowitz | fot. techcrunch.com

Recode zauważył, że firma rekrutuje pracowników do "osobno zarządzanego funduszu koncentrującego się na zasobach kryptograficznych“. Oferty dotyczą stanowisk menedżer ds. finansów i operacji w obszarze zasobów kryptograficznych oraz radcy prawnego w również tym zakresie.

Kryptowaluty pod lupą amerykańskiej komisji 

Może stać się to nie lada wyzwaniem, ponieważ US Securities and Exchange Commission wziął pod lupę firmy, które zrobiły ICO. Komisja wystawiła dziesiątki wezwań i wniosków o informacje firmom technologicznym oraz związanym z nimi doradcom, którzy prowadzili sprzedaż tokenów.

Nie jest wykluczone, że właśnie to spowodowało, że jednym z pierwszych wakatów w nowym funduszu jest ten na stanowisku radcy prawnego specjalizującego się w kryptografii. Andreessen Horowitz w ogłoszeniu zamieścił, że prawnik będzie miał za zadanie upewniać się, że inwestycje kryptograficzne są zgodne z SEC.

Przecieranie kryptograficznych szlaków

Dotychczas wiele tradycyjnych funduszy VC zainwestowało w firmy kryptograficzne, a w kilku przypadkach dołączyły one nawet do ICO. Firmy te posiadają aktywa kryptograficzne - z których większość znajduje się w Ethereum - w celu inwestowania i zbywania w tokenach firmowych i kryptowalutach w ramach ICO lub po prostu jako inwestorzy indywidualni. Nie zmienia to faktu, że  kryptowaluty nadal są w legalnej szarej strefie w Stanach Zjednoczonych.

Nowy fundusz może przecierać szlaki kolejnym potencjalnym inwestorom. Niektórzy postrzegają blockchain jako kolejną falę innowacji, część natomiast obawia się ryzyka, jakie jest związane z regulacjami w danym sektorze.