API Hours już 6 listopada

Dodane: 18.10.2012

Justyna Czyczuk

Udostępnij:

6 listopada w Krakowie odbędzie się spotkanie deweloperów aplikacji na Facebooka API Hours. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która powstała z inicjatywy jednej z największych spółek deweloperskich – Ganymede przy współpracy z Facebookiem.

6 listopada w Krakowie odbędzie się spotkanie deweloperów aplikacji na Facebooka API Hours. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która powstała z inicjatywy jednej z największych spółek deweloperskich – Ganymede przy współpracy z Facebookiem. API Hours to okazja by poznać tajniki sukcesu największych aplikacji i porozmawiać z ich twórcami.

Barcamp odbędzie w klimatycznych wnętrzach krakowskiego klubu Lizard King – miejsca znanego nie tylko wśród fanów rocka, ale i entuzjastów nowoczesnych technologii. Właśnie ruszyła rejestracja na stronie.

Deweloperzy o swoich projektach

Prezentacje pokazane podczas API Hours to w głównej mierze case studies oryginalnych aplikacji wykorzystujących Open Graph. Sesja rozpocznie się od eksperckiego wystąpienia na temat możliwości, jakie stwarza Facebook swoim deweloperom. Prelekcje są adresowane do wszystkich, którzy piszą lub mają zamiar tworzyć aplikacje dla Facebooka, a tych jak widać nie brakuje, biorąc pod uwagę choćby frekwencję podczas warszawskiego hackatonu.

Facebook w Warszawie, deweloperzy w Krakowie

Barcamp poświęcony możliwościom oferowanym przez Facebooka w zakresie tworzenia aplikacji zbiega się w czasie z długo wyczekiwanym otwarciem biura w Warszawie. Obecnie zatrudnionych jest tam kilka osób odpowiedzialnych głównie za marketing i kontakty w partnerami. Być może w przyszłości ruszy również rekrutacja programistów. A tych najlepszych u nas nie brakuje!

Kto za tym stoi?

Ganymede jest obecnie największą w Polsce grupą deweloperów specjalizującą się w produkcji gier społecznościowych i mobilnych. Ma siedziby w Krakowie i Wrocławiu – nowoczesnych metropoliach łączących bogatą historię i kulturę z dynamicznym rozwojem sektora IT. Skupia przeszło stu fachowców – zarówno weteranów branży gier, jak i młodych, zdolnych twórców. Spółka Ganymede jako jedna z pierwszych w Polsce już w 2007 roku zaimplementowała API Facebooka. Obecnie współpracuje z siecią portali partnerskich i serwisów społecznościowych, m.in. WP, Onet, Atrativa, Spilgames oraz Facebook.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem