Aplikacja do dzielenia się wiedzą wreszcie dostępna na system Android

Dodane: 09.04.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Wiedza staje się coraz bardziej dostępna. Zgodnie z zapowiedziami aplikacje grupy serwisów edukacyjnych Brainly.com na Androida są już dostępne w Google Play.

Wiedza staje się coraz bardziej dostępna. Zgodnie z zapowiedziami aplikacje grupy serwisów edukacyjnych Brainly.com na Androida są już dostępne w Google Play.

W Polsce do grupy serwisów social learningowych Brainly.com należy lider polskiego rynku edukacji Zadane.pl. Celem serwisu jest nie tylko stworzenie możliwości wymiany wiedzy, lecz głównie skuteczna motywacja do pomagania sobie nawzajem w nauce i rywalizacji w tej dziedzinie. Połączenie elementów serwisu społecznościowego i grywalizacji pozwala dzielić się wiedzą w sposób łatwy, przyjemny i skuteczny.

Aplikacje iOS serwisów grupy Brainly.com pojawiły się pod koniec stycznia 2013 roku i szybko zdobyły uznanie i liczne pozytywne opinie wśród użytkowników z różnych krajów. Wciągu dwóch miesięcy aplikację pobrało łącznie ponad 130 tysięcy użytkowników.

Na co pozwala aplikacja mobilna serwisu? Możemy dodawać pytania i udzielać odpowiedzi nawet jeśli nie mamy dostępu do komputera. Mamy również możliwość utrzymywania kontaktu ze znajomymi z serwisu i zawierania nowych znajomości. Aplikacja jest darmowa a jej funkcjonalności bezpłatne. Jej główne zadanie polega na motywowaniu użytkowników do aktywnego udziału w życiu serwisu w dowolnym miejscu i w każdej chwili.

Stworzenie aplikacji na urządzenia z Androidem było naturalną kontynuacją naszych dotychczasowych działań. Dzięki aplikacji mobilnej nasi użytkownicy mają możliwość korzystania z serwisu i dzielenia się wiedzą dosłownie wszędzie. Po udostępnieniu aplikacji na urządzenia z systemem iOS, aplikacja na Androida pozwala nam rozszerzyć grono odbiorców naszego serwisu, a w szczególności jego wersji mobilnej. Nie mamy zamiaru zatrzymywać się na tym osiągnięciu – planujemy wciąż doskonalić i rozwijać aplikacje. – mówi Tomasz Kraus, jeden z twórców grupy serwisów.

W serwisach sprawnie działa system wzmożonej moderacji pytań dodawanych z wersji mobilnej. Jego zadaniem jest wyłonienie i usunięcie pytań, które mogą pochodzić ze sprawdzianów.

W odpowiedzi na liczne prośby użytkowników w przyszłości jest planowane również stworzenie wersji aplikacji na tablety.

Pobierz aplikację iOS

Pobierz aplikację Android

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem