Aplikacja Gemini dostępna również w Polsce: wirtualny asystent AI opanuje nasz ojczysty język

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Aplikacja Gemini dostępna również w Polsce: wirtualny asystent AI opanuje nasz ojczysty język

Udostępnij:

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Gemini zostanie rozszerzona o większą liczbę języków i będzie dostępna w większej liczbie krajów, w tym w Polsce – aktywacja asystenta AI będzie możliwa w taki sam sposób, jak dotychczas uruchamiany był Asystent Google. W ciągu najbliższych kilku tygodni Gemini będzie dostępne bezpośrednio w aplikacji Google na iOS.

Aplikacja Gemini to nowy wirtualny asystent AI, który w połączeniu z systemem Android umożliwia lepsze zrozumienie kontekstu pracy użytkownika, aplikacji oraz zawartości jego ekranu. Dla użytkowników i użytkowniczek oznacza to nowe doświadczenie Gemini i Gemini Advanced, które dzięki aplikacji mobilnej będą jeszcze bardziej pomocne w pisaniu i tworzeniu. Od dziś jest ona dostępna w większej liczbie języków i krajów Europy. Aby skorzystać z asystenta Gemini na urządzeniu mobilnym, użytkownicy mogą wybierać spośród trzech metod interakcji:

  • wprowadzania tekstu,
  • komend głosowych,
  • przesyłania obrazu.

Aplikacja Gemini umożliwi korzystanie z wielu funkcji głosowych Asystenta Google, takich jak ustawianie minutników, dzwonienie czy zdalne sterowanie urządzeniami inteligentnymi w domu. Dla przykładu, aplikacja umożliwi zrobienie zdjęcia przebitej opony i zaproponuje kolejne kroki w celu naprawy szkody. Użytkownicy będę mogli wygenerować również np. niestandardowy obraz, zaproszenie na kolację lub poprosić o pomoc w napisaniu trudnej wiadomości tekstowej. Ma to być krok w budowaniu prawdziwego asystenta AI – takiego, który jest konwersacyjny, multimodalny i pomocny. W przyszłości Google planuje rozszerzyć funkcjonalność Gemini o dodatkowe funkcje.

Gemini dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS w Europie

Aplikacja jest już dostępna na urządzeniach z systemem Android 12 (lub nowszym) w większości krajów Europy, w tym w Polsce. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub włączyć dostęp do Gemini w Asystencie Google. Celem Google jest, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z Gemini, dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni Gemini będzie dostępne również w aplikacji Google oraz na urządzeniach z systemem iOS.

Czytaj także: