Aplikacja Gimmy pozyskała inwestorów

Dodane: 29.09.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusze Xevin Investments oraz Protos.vc zainwestowały w innowacyjną aplikację mobilną Gimmy, umożliwiającą lokalną sprzedaż lub wymianę używanych przedmiotów. 

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Aplikacja jest bezpłatna, działa na systemach Android oraz iOS. Jest najprostszym sposobem na sprzedaż, zakup czy wymianę niepotrzebnych przedmiotów domowego użytku, które innym mogą się jeszcze przydać. Wystawienie produktów na sprzedaż zajmuje tylko 30 sekund. Wszystkie pozycje zamieszczone w aplikacji segregowane są pod kątem odległości od użytkownika, dlatego handel odbywa się w lokalnych społecznościach, co umożliwia nie tylko wymianę towarów, ale również poznanie ciekawych osób, jak i historii sprzedawanych przez nich przedmiotów.

Celem Gimmy jest zachęcenie użytkowników do odkrywania przedmiotów znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu oraz dania im szansy na „drugie życie”. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonywać świadomych decyzji zakupowych, a zarazem poznawać nowe osoby w ramach swojej lokalnej społeczności. Korzystanie z aplikacji jest w pełni bezpłatne, zarówno od wystawienia produktu na sprzedaż, jak i od transakcji nie są pobierane żadne prowizje czy opłaty.

Dzięki środkom pozyskanym z inwestycji będziemy w stanie rozwinąć aplikację. W najbliższym czasie przede wszystkim planujemy powiększyć bazę użytkowników i ilość wystawionych produktów na sprzedaż. Będziemy rozwijać algorytm aplikacji, aby wyświetlane oferty były jak najlepiej dopasowane do każdego z użytkowników, a sprzedaż odbywała się przy jak najmniejszym zaangażowaniu użytkownika, z możliwie najkrótszym czasem wystawienia oferty – mówi Olaf Kruk, założyciel Gimmy.  

Gimmy to innowacyjna aplikacja wpisująca się w trend m-commerce bazującego na lokalizacji. Dzięki prostemu interface’owi i łatwości obsługi może z niej korzystać każda osoba posiadająca urządzenie mobilne i dowolną rzecz do sprzedania – mówi Marek Rusiecki, Prezes Zarządu Xevin Investments.   

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem