Aplikacja IKO wskaże odpowiednią strefę parkowania

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Aplikacja IKO wskaże odpowiednią strefę parkowania

Udostępnij:

Ze strefy komfortu można od czasu do czasu wyjść. Ze strefy parkowania wyjechać można tylko po uiszczeniu odpowiedniej opłaty i przed upływem regulaminowego czasu. Nowa funkcjonalność IKO, aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego, pomoże kierowcom parkującym w centrach miast.

10 miast na start

Nowa usługa, realizowana przez operatora aplikacji moBILET, początkowo będzie dostępna w 10 miastach: Cieszynie, Gorzowie Wlkp., Kaliszu, Krakowie, Opolu, Piasecznie, Poznaniu, Świnoujściu, Ząbkach oraz Zielonej Górze. Kierujący pojazdem po zaparkowaniu nie musi wyszukiwać w mobilnej aplikacji tej strefy parkowania, w której się znajduje. Gotowa podpowiedź czekać będzie na niego w IKO.

Do generowania automatycznych podpowiedzi wykorzystywana jest lokalizacja GPS. Jak skorzystać z tej funkcjonalności? Należy wejść na ekran główny opłat parkingowych. Tam widoczne będzie automatycznie uzupełnione miasto, w którym przebywa kierowca oraz najbliższa strefa parkowania. Użytkownik zobaczy komunikat z prośbą potwierdzenia, czy proponowana mu strefa jest właściwa. Strefę można także wybrać samodzielnie.

W miastach, w których IKO na razie nie podpowiada strefy parkowania, aplikacja poinformuje o tym kierowcę i będzie musiał tak jak dotychczas, wybrać strefę własnoręcznie. Jeśli IKO nie ma dostępu do lokalizacji GPS, pojawi się informacja zachęcająca do jej włączenia.

Ta najnowsza funkcja jest dostępna dla użytkowników IKO, którzy korzystają z opłat parkingowych i mają wersję aplikacji 3.147. W kolejnych miesiącach firma moBILET ma sukcesywnie udostępnić podpowiadanie stref parkowania we wszystkich miastach, które obsługuje – wtedy ta funkcja w IKO zostanie także udostępniona dla kolejnych miejscowości.

Grafiki: materiały własne PKO BP

Czytaj także: