Aplikacja mobilna MESHR ułatwi networking

Dodane: 15.02.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Polski startup stworzył aplikację MESHR, która ułatwia networking i pomaga nawiązać kontakt i zaaranżować spotkanie z partnerami biznesowymi.

Mechanizm działania aplikacji MESHR nieco przypomina popularne aplikacje randkowe, jednak zasadniczą różnicę stanowi jej oparcie o LinkedIna.

– Do aplikacji można zalogować się wyłącznie przed konto LinkedIn, co przekłada się na czysto profesjonalny i bezpieczny charakter nawiązywanych kontaktów – mówi Berenika Marciniec, founderka i CEO MESHR.

Aplikacja wpisuje się w popularny w podróżach biznesowych trend „bleisure” – łączenia oficjalnych spotkań biznesowych z przyjemnością poznawania nowych miejsc, poza przestrzenią biurową.

Zaproszenia na spotkanie kierowane do wybranej osoby generują się automatycznie.

– W naszej aplikacji nie tracimy cennego czasu na tworzenie treści wiadomości i dogrywanie szczegółów spotkania. Zaproszenie wysłane do wybranej osoby uwzględnia czas i proponowane miejsce spotkania (np. restaurację w okolicy). Można je zaakceptować lub odrzucić, bez żadnych konsekwencji i konieczności składania wyjaśnień – tłumaczy Berenika Marciniec.

Narzędzie polskiego startupu to rozwiązanie dla dużych korporacji, których pracownicy za pośrednictwem MESHR mogą planować wewnętrzne i zewnętrzne spotkania służbowe, np. z potencjalnymi klientami oraz dla mniejszych przedsiębiorców szukających nowych partnerów biznesowych i perspektyw rozwoju.

Udział w programie WeWork Labs

Twórcy aplikacji na co dzień rozwijają ją w biurze WeWork, w centrum Warszawy.

– Profil aplikacji świetnie wpisuje się w kulturę organizacyjną WeWork. Szybkość rozwoju i wciąż rosnąca liczba członków społeczności na całym świecie jest tym, z czym MESHR chce się identyfikować i w czym chce się rozwijać – tłumaczy Marciniec.

Dodatkowe szanse otworzyło przed MESHR włączenie do programu WeWork Labs.

– Korzystając z tej przestrzeni WeWork, weszliśmy do grona różnych, ale podobnie zorientowanych na sukces startupów. Spotkania i codzienne rozmowy o projektach pozwalają nam zyskać świeże spojrzenie na to, czym zajmujemy się na co dzień. To bardzo inspirujące – dodaje Marciniec.

Zakres funkcjonalności MESHR wciąż się powiększa. Wśród planowanych rozszerzeń jest oparty o uczenie maszynowe system sugerowania przez aplikację ciekawych kontaktów w okolicy, które pasować będą do profilu analizowanych zachowań użytkownika.