Aplikacja ostrzeże przed zagrożeniami na drodze. Zrobi to w czasie rzeczywistym

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Jadący przed nami samochód gwałtownie hamuje. Jeśli chociaż na chwilę oderwaliśmy od niego wzrok, prawdopodobnie nie zdążymy zareagować i w efekcie zatrzymamy się w jego bagażniku. Nexar ma uchronić nas przed takimi sytuacjami.

– Ruszyliśmy z Nexar, żeby stworzyć działającą w czasie rzeczywistym sieć, która rozpoznaje zagrożenia i chroni przed wypadkami – pisze Eran Shir, dyrektor generalny Nexar. – Zakładamy, że można uniknąć większości kolizji drogowych, gdyby mieć więcej czasu na reakcję. Dlatego musimy zrozumieć, co „widzą i czują” pojazdy, a także połączyć kierowców i ich auta w działającą w czasie rzeczywistym sieć, która rozpozna zagrożenia i ostrzeż przed nimi, gdy prowadzący samochody ich nie dostrzegą. 

Pomysłodawcy Nexar tłumaczą, że jest to aplikacja mobilna, która do rozpoznawania przeszkód na drodze wykorzystuje sztuczną inteligencję i obraz przechwycony przez kamerę. Gdy na przykład zauważy przed nami gwałtownie hamujący samochód, natychmiast ostrzeże nas i poinformuje o odległości dzielącej oba pojazdy. Jeśli jednak dojdzie do kolizji, to zebrany przez program materiał wideo pomoże nam udowodnić winę kierowcy i uzyskać odszkodowanie.

https://youtu.be/LjQ-i1VhYkwPrzeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.