Aplikacja pomoże Poznaniakom w drodze na groby bliskich

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Odnalezienie grobów na miejskim cmentarzu może sprawiać trudność. Aby ułatwić Poznaniakom znalezienie miejsca pochówku bliskich w czasie nadchodzącego Święta Zmarłych, Appchance przygotowało aplikację mobilną Sakralny Poznań, która zaprowadzi ich do celu.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Sakralny Poznań to wirtualna mapa nawigująca po cmentarzach miejskich. Umożliwia ona wyszukanie lokalizacji grobu po nazwisku, dacie śmierci lub dacie pochówku osoby. Ułatwia to przemieszczanie się między kolejnymi miejscami. W jaki sposób?

Program korzysta z publicznie dostępnych danych Miasta Poznań. Do nawigacji wykorzystuje bazę zawierającą współrzędne geograficzne grobów. Wskazanie właściwej ścieżki jest natomiast możliwe dzięki wbudowanemu w smartfona modułowi GPS.

Taka konstrukcja sprawia, że aplikacja ta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Poznania, ale także do odwiedzających poznańskie cmentarze. Zawarto w niej mapę, która lokalizuje i nawiguje do wybranych cmentarzy oraz kościołów. 

Sakralny Poznań poza uproszczeniem wędrówki na groby bliskich ułatwia odnalezienie miejsc pochówku znanych Poznaniaków oraz umożliwia dostęp do ich biografii. Aplikacja powstała z myślą o nadchodzącym Święcie Zmarłych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem