Aplikacja rozwiąże problemy małych i średnich firm

Dodane: 18.08.2014

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Zarządzanie płatnościami to jeden z najbardziej problematycznych obszarów prowadzenia firmy. Wiele rodzajów dokumentów i ich formatów, duże ryzyko zaginięcia dokumentów, błędnie wystawione faktury, czasochłonne pilnowanie płatności. To jedne z najczęstszych problemów wskazywanych przez polskich przedsiębiorców. W odpowiedzi na te potrzeby powstała debiutująca w tym miesiącu platforma Biuri.pl, pozwalająca na zarządzanie płatnościami i przechowywanie dokumentów w chmurze. Biuri.pl wykorzystuje innowacyjną technologię OCR. 

Biuri.pl to aplikacja do zarządzania finansami firmy, pozwalająca na przechowywanie dokumentów w chmurze. Na platformie wykorzystywany jest system rozpoznawania tekstu OCR, umożliwiający przeniesienie wszystkich dokumentów papierowych do formy cyfrowej. OCR to w tym momencie najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie analizy tekstu, które nie było do tej pory wykorzystywane na tak znaczną skalę w usługach księgowych. Dzięki temu rozwiązany jest problem magazynowania różnych form dokumentów (papierowych i elektronicznych) w wielu miejscach. Dodatkowo system Biuri.pl oferuje przesyłanie faktur za pomocą systemu EBPP, dający możliwość nie tylko prezentacji faktury płatnikowi, ale również dokonanie przez niego płatności. 

Tworząc Biuri.pl chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w szczególności właścicieli małych i średnich firm. Wykorzystanie systemu OCR jest w tym momencie wysoko innowacyjnym rozwiązaniem na rynku. System ten pozwala na identyfikację tekstu ze skanu, wyszukiwanie odpowiednich dokumentów po słowach w nich znajdujących się. OCR to system inteligentny – im częściej go używamy, tym bardziej dostosowuje się do naszych potrzeb.– wskazuje Paweł Chuchła, Prezes Zarządu Ekonomini Sp. z o.o. – właściciela platformy BIURI.

Biuri.pl to uniwersalne narzędzie, które pozwala zarządzać finansami każdej firmy, bez względu na jej rozmiar. Olbrzymim atutem aplikacji jest możliwość pracy w chmurze, która pozwala na dostęp do wszystkich dokumentów i faktur bez względu na lokalizację, co ma szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorców. System nie tylko przypomina o płatnościach, ale także informuje o odbiorze płatności, pozwala zaplanować płatności na dłuższy okres czasu i daje możliwość lepszego zarządzania należnościami.

Biuri.pl jest pierwszą polską platformą, która pozwala w tak kompleksowy sposób zarządzać finansami firmy i pozwala na wykorzystanie w tak dużym stopniu systemu OCR dla małych i średnich przedsiębiorstw (do tej pory tylko duże firmy księgowe miały tę możliwość). Na amerykańskim rynku usługi tego typu oferowane są od kilku lat i cieszą się rosnącą popularnością. W Polsce powstaje codziennie ok. 1200 nowych firm (według statystyk REGON za 2013 rok), z czego znacząca większość to małe i średnie przedsiębiorstwa. Zapotrzebowanie na profesjonalne i wygodne narzędzia do zarządzania finansami przedsiębiorstwa jest ogromne i będzie jeszcze rosło w najbliższych latach.

Dostęp do platformy znaleźć można pod adresem: www.biuri.pl. Cena usługi waha się od 0 do 49.90 złotych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem