Aplikacja SmartFood zwycięzcą konkursu The Best Samsung Smart TV App!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

SmartFood – aplikacja do wygodnego i szybkiego zamawiania jedzenia została zwycięzcą drugiej edycji konkursu The Best Samsung Smart TV App, organizowanego przez firmę Samsung Electronics Polska. Developerem aplikacji jest firma Joy Intermedia.

SmartFood – aplikacja do wygodnego i szybkiego zamawiania jedzenia została zwycięzcą drugiej edycji konkursu The Best Samsung Smart TV App, organizowanego przez firmę Samsung Electronics Polska. Developerem aplikacji jest firma Joy Intermedia. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio aplikacje MusicChannels i Rebel.pl. Gratulujemy!

Konkurs był częścią projektu realizowanego od dwóch lat przez firmę Samsung. W kwietniu tego roku odbyło się szkolenie dla firm IT (programistów i developerów). Poprowadzili je specjaliści firmy Samsung z jednostki rozwojowo badawczej – Samsung R&D Europe. Programiści z zaproszonych firm mogli doskonalić umiejętności projektowania aplikacji na platformę Samsung Smart TV. Następnie uczestnicy szkolenia zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze aplikacje na platformę Smart TV.

Firmy, które stworzyły aplikacje, a następnie pozytywnie przeprowadziły je przez proces certyfikacji, zyskały prawo do posługiwania się do końca 2014 roku tytułem Developer aplikacji na platformę Samsung Smart TV rekomendowany przez Samsung Electronics Polska.

Samsung Electronics Polska od kilku lat konsekwentnie inwestuje w rozwój środowiska developerskiego, organizując konkursy dla programistów, których celem jest promowanie platformy Smart TV. W tegorocznym konkursie pula nagród dla deweloperów wyniosła aż 90 000 PLN. Efektem tych starań są wyjątkowe i unikalne polskojęzyczne aplikacje dostępne w telewizorach Samsung Smart TV.

Zwycięzcy Konkursu

Zwycięzcą konkursu została aplikacja SmartFood stworzona przez firmę Joy Intermedia, która w nagrodę otrzymała 50 000 PLN. Aplikacja umożliwia zamawianie posiłków – od pizzy po chińszczyznę – za pośrednictwem Samsung Smart TV! To pierwsza tego typu aplikacja w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Aplikacja SmartFood zapewnia dostęp do ponad 2600 restauracji w blisko 400 miastach Polski. Tysiące przysmaków kuchni włoskiej, polskiej, japońskiej czy tureckiej oraz łatwa i szybka obsługa. Aplikacja jest dostępna na telewizorach, urządzeniach Blu-ray, kinach domowych z Blu-ray z funkcjonalnością Samsung Smart TV z serii E i F (z 2012 i 2013 roku).

Drugie miejsce zajęła firma Redexperts, twórca aplikacji MusicChannels. Aplikacja umożliwia wybór jednego z 8 kanałów muzycznych, który najbardziej pasuje do naszego aktualnego nastroju. Można z niej korzystać na telewizorach, urządzeniach Blu-ray, kinach domowych z Blu-ray z funkcjonalnością Samsung Smart TV z serii E i F (z 2012 i 2013 roku).

Trzecie miejsce przypadło pomysłowi Rebel.pl firmy eLeader. Oprogramowanie umożliwia przeglądanie ofert największego sklepu internetowego z grami, np.: RPG, planszowymi, karcianymi. Aplikacja dostępna jest na telewizorach Samsung Smart TV z serii D, telewizorach, urządzeniach Blu-ray, kinach domowych z Blu-ray z funkcjonalnością Samsung Smart TV z serii E i F (z 2012 i 2013 roku).

The Best Samsung TV App

The Best Samsung Smart TV App jest konkursem organizowanym co roku przez Samsung Electronics Polska przy współpracy z Samsung Poland R&D Center. Celem konkursu jest rozwój środowiska developerskiego i promowanie platformy Samsung Smart TV. Łącznie w dwóch edycjach konkursu tytuł Rekomendowanego developera na platformę Samsung Smart TV otrzymało piętnaście firm. Sześć z nich otrzymało dodatkowo nagrody pieniężne za zajęcie premiowanych miejsc w konkursie.

Developer aplikacji na platformę Samsung Smart TV rekomendowany przez Samsung Electronics Polska do 31 grudnia 2014 roku:

  • eLeader Sp. z o.o.
  • Joy Intermedia Sp z o.o.
  • Proexe Sp. z o.o.
  • Redexpert Sp. z o.o.

źródło: informacja prasowa