Aplikacja ułatwi Polkom dostęp do pigułek antykoncepcyjnych

Dodane: 23.07.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Tylko 35,1 procent Polek ma regularny dostęp do antykoncepcji. To najniższy wynik w Europie. Sytuacja może jednak wkrótce ulec diametralnej zmianie – szwedzki startup, Prev., udostępnił aplikację na telefon, której zadaniem jest dobranie pigułki oraz umożliwienie jej dyskretnego dostarczenia na domowy adres. Tabletki przepisują i wydają lekarze współpracujący z Prev.
W Polsce środki antykoncepcyjne są dostępne nie u lekarza pierwszego kontaktu, a u lekarza ginekologa. Pandemia tylko nasiliła problem, ponieważ spotęgowała kolejki do lekarzy.

Aplikacja Prev. oferuje szeroki wybór tabletek antykoncepcyjnych, starannie dobranych przez lekarzy zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi medycznymi oraz dostarcza je w ciągu kilku dni na domowy adres w modelu subskrypcyjnym. Dla przeciętnej Polki to gigantyczne ułatwienie.

– Nie musi zapisywać się na wizytę do ginekologa, czekać na nią, a potem iść do apteki, by uzyskać przepisane środki antykoncepcyjne. Aby zamówić pigułkę, wystarczy, że kobieta odpowie na obszerny zestaw pytań. Współpracujący z nami lekarze zapoznają się z odpowiedziami na te pytania przed wystawieniem recepty. W razie potrzeby lekarz zasugeruje również tabletkę, która może być bardziej odpowiednia – wyjaśnia dr. Hannes Lewné, doktor nauk medycznych i CEO Prev.

Prev. jest szwedzkim startupem, który tworzą doświadczeni pracownicy służby zdrowia oraz eksperci z dziedziny nowoczesnych technologii. Twórcy aplikacji znając problem ograniczonego dostępu do tabletek antykoncepcyjnych i fachowej porady ginekologicznej, postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet. Efektem pracy szeregu specjalistów jest stworzenie wygodnego i w pełni bezpiecznego sposobu, aby łatwo i szybko uzyskać pigułki antykoncepcyjne, dobrane indywidualnie do potrzeb użytkowniczki. Aplikacja została przygotowana z myślą o kobietach w wieku 18-39 lat, które pragną dyskretnego dostępu do nowoczesnej antykoncepcji.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem