Aplikacja z poradami dla managerów z inwestorem. Butterfly pozyskał 2,4 mln dolarów finansowania

Dodane: 10.10.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Butterfly to narzędzie stworzone dla managerów. Za jego pomocą nie tylko dowiedzą się więcej na temat swoich współpracowników, ale otrzymają zestaw porad, jak mogą usprawnić swoją pracę. Dziś firma stojąca za aplikacją pozyskała inwestora, który wsparł zespół kwotą 2,4 mln dolarów.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com

– W Ticketmaster mamy obsesję na temat danych – mówi Sherry Taylor, jeden z recenzentów aplikacji. – Butterlfy pomogło nam zrozumieć, jak zadowolony jest nasz zespół. Widzimy trendy i rozumiemy je, zanim przerodzą się w problem – dodaje Executive Program Director w Ticketmaster. Ta recenzja tłumaczy, czym zajmuje się aplikacja Butterly, której założyciele pozyskali właśnie 2,4 mln dolarów finansowania.

Cztery kroki do zrozumienia zespołu

Zespół Butterfly działanie swojego produktu tłumaczy w czterech krokach. Pierwszy: słuchaj, czyli dowiedz się więcej o swoich współpracownikach wysyłając im krótkie ankiety. Drugi brzmi: zrozum, czyli monitoruj trendy w zespole, by szybko zażegnać ewentualnym zagrożeniom. Edukuj się to kolejny krok. Butterfly wykorzystując sztuczną inteligencję podda analizie zebrane dane, wyciągnie wnioski i podpowie managerowi, co dalej robić.

Kolejny krok zachęcający do skorzystania z tej aplikacji dotyczy akcji. Butterfly zachęca do współpracy, do wyciągania wniosków z odpowiedzi na pytania i działania. Ten program na pewno wyróżnia także to, że jest spersonalizowany. Nie są to suche, ogólne porady dla managerów, jakich w sieci mnóstwo, ale każda rada dotyczy konkretnej sytuacji w Twojej firmie.

Świetni managerowie, świetne zespoły 

– Wierzymy, że świetni managerowi tworzą świetne zespoły – czytamy na stronie aplikacji. – Skupiamy się na krótkich treściach, które łatwo zrozumie każdy manager – dodaje David Mendlewicz, współzałożyciel Butterfly, w rozmowie z TechCrunch. – Nowy managerowie potrzebują treningu i wsparcia, jeśli chodzi o ich umiejętności miękkie i zarządzanie ludźmi – czytamy na stronie.

Niestety nie znamy liczby użytkowników aplikacji, nie wiemy więc, jak wielu managerów korzysta z porad od zespołu Butterfly. Pozyskana inwestycja na pewno przyczyni się do zwiększenia tej liczby. Warto wspomnieć, że wśród inwestorów znaleźli się: Daphni, Tectonic Capital, Precursor Ventures oraz aniołowie biznesu. Marie Ekeland, współzałożyciel Daphni, dołączy do Rady Nadzorczej spółki. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem