Aplikacja znajdzie ci pracę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Mobilny rynek pracy rozwija się w zawrotnym tempie. Już niedługo aplikacje takie jak Jobsquare wyprą tradycyjne serwisy ogłoszeniowe. A na rynku jest coraz więcej aplikacji kierowanych do konkretnych grup kandydatów. Przedstawiamy pięć najciekawszych mobilnych agencji pracy.

Smartphone służy nam za telefon, komputer, nawigację. Korzystając z aplikacji umawiamy się na randki, zamawiamy jedzenie, zapisujemy do fryzjera. Czemu więc nie skorzystać z aplikacji także szukając pracy? Do niedawna szukając zatrudnienia mieliśmy do dyspozycji tradycyjne serwisy ogłoszeniowe. Dziś wypierają je mobilne agencje pracy,  dzięki którym możemy szukać pracy w dowolnym czasie i miejscu. Aplikacja sama powiadomi nas o nowych ofertach, skojarzy pracodawcę z pracownikiem, nauczy nowinek o rynku pracy,  a nawet sprawdzi  naszą wiedzę. Przedstawiamy pięć najciekawszych aplikacji do szukania pracy.

1. Praca Za Granicą

Wyjeżdżasz do pracy za granice? Powinieneś wiedzieć, że agencje pośrednictwa pracy coraz częściej zatrudniają tych kandydatów, którzy jako pierwsi odpowiedzieli na ofertę. Aplikacja „Praca za granicą” zwiększa nasze szanse na wygranie wyścigu o pracę, bo na bieżąco powiadamia nas o najciekawszych ofertach. Wystarczy wybrać serwisy ogłoszeniowe, które aplikacja będzie dla nas monitorować. Udostępnionych jest wiele  parametrów wyszukiwania ofert, a więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po pojawieniu się ogłoszenia odpowiadającego naszym preferencjom aplikacja wyślę na naszą komórkę powiadomienie. Teraz wystarczy już tylko przesłać swoje CV do potencjalnego pracodawcy. 

2. Jobsquare

Tinder do szukania pracy? Trochę tak. Jobsquare to aplikacja bazująca na interfejsie znanej aplikacji randkowej, ale służąca do szukania dorywczego zajęcia. Na początku uzupełniamy profil oraz wybieramy kryteria, dotyczące preferowanego miejsca pracy. Następnie aplikacja wyszukuje listę ofert spełniających nasze wymagania. Jeśli któraś z ofert nam się spodoba, a pracodawca będzie zainteresowany naszą kandydaturą, dostajemy możliwość bezpośredniego kontaktu. Narzędzie powstało z myślą o przyspieszeniu kontaktu między pracodawcami a młodymi osobami, szukającymi dorywczego zajęcia, chcą dorobić na studiach albo znaleźć wakacyjną pracę. 

3. Praktyki Staże Praca

Jeśli jesteś studentem i szukasz miejsca do odbycia praktyk lub staży pomocna może okazać się aplikacja „Praktyki Staże Praca”. Za jej opracowanie odpowiada portal eurostudent a ważnym atutem jest to, że została stworzona przez studentów dla studentów. Aplikacja pozwala szybko i sprawie przeszukać oferty staży i praktyk. Dodatkowo twórcy udostępnili użytkownikom poradnik kariery, który pomoże w zaplanowaniu dalszej drogi zawodowej. 

4. Praca by Kompendium24

Dzieło serwisu lekarskiego Kompendium24 to już aplikacja stworzona konkretnie z myślą o lekarzach szukających zatrudnienia.. To największa tego typu baza profili lekarzy oraz ofert adresowanych do branży medycznej. Narzędzie pozwala na wyszukanie ofert sprofilowanych pod ich specjalizacje czy preferowany region pracy. Aplikacja umożliwia dodatkowo sprawdzenie swojej wiedzy, dzięki udostępnionym testom edukacyjnym o trzech poziomach zaawansowania. Po znalezieniu pracy pomocna może okazać się z kolei dostępna w aplikacji wyszukiwarka leków, oraz międzynarodowa klasyfikacja chorób.

5. Filttr

„Filttr” działa podobnie, jak wspomniany wcześniej „jobsquare” tyle, że kierowany jest do specjalistów z branży komputerowej. . Po dokonaniu rejestracji wystarczy dodać informacje o swoich oczekiwaniach względem przyszłej pracy oraz o swoim doświadczeniu. Jeśli spełnimy wymagania pracodawcy, aplikacja wyślę do nas powiadomienie o nowej propozycji współpracy. Teraz wystarczy zaakceptować ofertę , by pracodawca otrzymał nasze dane kontaktowe. Aplikacja udostępnia użytkownikom także system poleceń –za każdą rekomendowaną osobę, która zostanie zatrudniona polecający dostanie 2000 zł.

fot. pixabay.org