Aplikacje, dzięki którym unikniesz końca świata! [infografika]

Dodane: 20.12.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ze względu na przewidywania dotyczące zbliżającego się końca świata, postanowiliśmy przedstawić Wam infografikę znalezioną na Mashable. W obrazowy sposób pokazuje, jakich aplikacji używać podczas ataku Zombie, który podobno 21.12.2012 zakończy nasz żywot na Ziemi.

Ze względu na przewidywania dotyczące zbliżającego się końca świata, postanowiliśmy przedstawić Wam infografikę znalezioną na Mashable. W obrazowy sposób pokazuje, jakich aplikacji używać podczas ataku Zombie, który podobno 21.12.2012 zakończy nasz żywot na Ziemi.

Fot. Flickr.com

Według przepowiedni Majów, jutro 21.12.2012 nastąpi, przewidywana kilkadziesiąt razy, godzina zero, czyli koniec świata. Wiemy, że świat żyje nowinkami technologicznymi, dlatego chcemy Wam przekazać sekretne linki do pobrania aplikacji, które pozwolą znacznie zwiększyć szanse na przeżycie ataku Zombie. Infografika została przygotowana na zlecenie iMeet.com.

Pierwszą polecaną aplikacją jest AroundMe, którą za darmo możemy pobrać na urządzenia mobilne firmy Apple. Dzięki niej szybko znajdziemy schronienie w pobliskim barze, restauracji czy w umówionym z przyjaciółmi miejscu. Narzędzie oparte o geolokalizacje pokaże nam drogę dotarcia do celu.

Flashlight, czyli popularna latarka w smartfonie pomoże przedzierać się przez ciemne zakątki miasta. Oprócz standardowej funkcji aplikacja pozwala za pomocą fleszu wysłać SOS czy imitować lampy ostrzegawcze, które kojarzymy z radiowozów policyjnych.

Ostatnią aplikacją podaną w tej części infografiki jest MapMyRun. Została ona stworzona do śledzenia przebytej trasy i liczby spalonych kalorii. Twórcy infografiki zalecają jednak, aby w tym przypadku korzystać z niej jako mapy miejsc, w których już byliśmy, abyśmy nie krążyli w kółko. Podczas ucieczki zapewne spalimy trochę kalorii, może pobijemy jakiś życiowy rekord. Warto mieć jego dowód w swoim smartfonie na wypadek tego, gdyby koniec świata jakimś cudem nie nastąpił.


Druga część zestawienia aplikacji, które pomogą nam przetrwać atak Zombie rozpoczyna się od First Aid, czyli aplikacji z przyspieszonym kursem pierwszej pomocy. Dzięki temu, że publikujemy ten wpis dzień przed końcem świata, możecie ją pobrać i przygotować się do godziny 0. Przejrzyjcie wszystkie filmiki, a następnie rozwiążcie test sprawdzający Waszą wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Aplikacja stworzona została na zlecenie Czerwonego Krzyża.

Podczas ataku umarlaków może zdarzyć się tak, że rozstaniemy się z naszymi znajomymi. Gdy nie mamy pod ręką żadnych ciężkich narzędzi, bądź broni, jesteśmy zmuszeni do użycia siły naszych pięści i nie tylko. Pobierzmy zatem Marine Martial Arts i przejdźmy szybki kurs samoobrony. Te umiejętności mogą przydać się w walce z jeźdźcami apokalipsy i zombiakami.

Twórcy infografiki zapewniają, że jedną z ważniejszych rzeczy podczas ataku jest utrzymywanie kontaktu z tym, co się dzieje na świecie. Musimy wiedzieć, które miasta zostały przejęte przez Zombie, żebyśmy wiedzieli gdzie nie powinniśmy uciekać. W dostępie do takich informacji pomoże nam chociażby aplikacja CNN. Twórcy polecają również aplikację Police Scanner+ Free, która pozwoli na słuchanie m.in. policyjnego radia.

Najszybszym sposobem na dzielenie się informacjami o naszym stanie zdrowia z innymi osobami są portale społecznościowe, więc zadbajmy, aby na naszych smartfonach były dedykowane aplikacje Twittera i Facebooka.

iMeet jest ostatnią aplikacją polecaną w tej infografice. Dzięki niej, gdy znajdziemy chwilę odpoczynku od ataku, możemy skontaktować się z naszą rodziną czy znajomymi i porozmawiać z nimi dzięki wideo-rozmowom. To pozwoli nam sprawdzić, czy nasi najbliżsi zostali już zainfekowani przez złowieszcze Zombie.

Mamy nadzieję, że dzięki temu zestawieniu przetrwacie zbliżający się koniec świata. Liczymy na to i cytując tytuł filmu w reżyserii George’a Clooney’a, życzymy: Good night, and good luck!

Infografikę w pełnym rozmiarze znajdziecie tutaj.

źródło: mashable.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem