Aplikacje na 5+… Bartłomieja Lozia

Dodane: 10.07.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

O aplikacjach, które używa i poleca rozmawialiśmy z Bartłomiejem Lozią, Prezesem Zarządu JOJO Mobile Polska i współtwórcą aplikacji internetowych z zakresu Employee Self Service oraz Manager Self Service.

O aplikacjach, które używa i poleca rozmawialiśmy z Bartłomiejem Lozią, Prezesem Zarządu JOJO Mobile Polska i współtwórcą aplikacji internetowych z zakresu Employee Self Service oraz Manager Self Service.

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… Lumia 800, HTC HD7 oraz iPhone 4.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… SoundHound, Program TV od Wirtualnej Polski i Clever ToDo.

Najlepsze polskie aplikacje to… aplikacje praktyczne i użyteczne, które realizują faktyczne potrzeby ich użytkowników, np. Yanosik czy Aero.pl.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usability to… stworzone według wytycznych Metro UI.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… wszelkiego rodzaju mapy – Nokia Maps, Google Maps, czytniki wiadomości – używam kilka na raz, aby sprawdzić czy rzeczywistość mnie nie okłamuje ;), oczywiście mobilna poczta i kalendarz, obowiązkowo z przypominaczem. Często sięgam też po Program TV.

Płacę za aplikacje, ponieważ… oferują mi interesujące, płatne dodatki. Ich zakup umożliwia szybką gratyfikację i wzbogaca funkcjonalność produktu, a sama aplikacja/gra wciąga jeszcze bardziej.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo… porządkują, przypominają, relaksują…

Do komunikacji ze znajomymi używam… telefonu i Skype.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… mobilna poczta jest dla mnie największym klientem, oprócz tego kalendarz i mapy.  

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… te, które ćwiczą moją pamięć, np. aplikacje memory do nauki języków oraz aplikacje, które urozmaicają czas spędzony z moją rodziną; czyli głównie spod szyldu Xbox LIVE. Samemu zdarza mi się używać gier z gatunku Tower Defense oraz czytać po nocach opowieści Fantasy dzięki Kobo na iPada.

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… prostotę obsługi i staranny interfejs, podstawowe funkcjonalności chcę wykonać jednym palcem w jak najkrótszym czasie.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… Taxi Finder – bezpłatna usługa, która zmienia podróż taksówką w przyjemną rozrywkę.