Aplikacje na 5+… Borysa Musielaka

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

O to jakie aplikacje poleca zapytaliśmy Borysa Musielaka, twórcę firmy Filmaster, specjalizującej się w spersonalizowanych rekomendacjach filmów oraz materiałów wideo w oparciu o osobisty gust, nastrój oraz trendy w sieci.

O to jakie aplikacje poleca zapytaliśmy Borysa Musielaka, twórcę firmy Filmaster, specjalizującej się w spersonalizowanych rekomendacjach filmów oraz materiałów wideo w oparciu o osobisty gust, nastrój oraz trendy w sieci.

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… półtoraroczny Samsung Galaxy, ale zbieram się do kupna trójki. Do testów mam też iPhone 4. Jak potrzebuję większego ekranu, wyjmuję iPada (również przedpotopowa pierwsza wersja, co mi akurat nie przeszkadza).

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… GMail, GTalk, Seesmic (klient Twittera), Facebook, Foursquare i Drive.

Najlepsze polskie aplikacje to… JakDojdade i Złap Taxi daje radę. Korzystam też z Listonic, choć niechętnie bo to oznacza, że muszę zrobić zakupy, czego nie cierpię.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to… nie znam się na tym. Korzystam raczej z aplikacji, które po prostu potrzebuję.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… klient poczty GMail w Androidzie ma wszystko czego potrzebuję.

Płacę za aplikacje, ponieważ… zwykle nie mam czasu korzystać z aplikacji służących do czego innego niż zwiększania mojej wydajności, ale jest jeden wyjątek – jako fan koszykówki, za ok 30 dolarów kupiłem appkę NBA.TV z pakietem na play-offy. Super appka (szczególnie po ostatniej aktualizacji), która dodatkowo wyznacza kierunek, w jakim pójdą niebawem wszyscy właściciele treści – pomijając dystrybutorów, prosto na nasze ekrany (tablety czy telewizory).

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo… mogę dzięki nim pracować gdziekolwiek jestem. Również stojąc w kolejce na poczcie.

Do komunikacji ze znajomymi używam… GTalk i Facebook Chat.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… plik tekstowy TODO.txt współdzielony przez Dropboxa.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… rzadko korzystam, wciągnąłem się ostatnio tylko w Draw Something, ale po kilku tygodniach mi przeszło.

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… to czy pozwalają mi szybko wykonać konkretne zadanie.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… Foursquare. Kiedyś głupia appka do checkinowania się bez celu, teraz jeden z najpotężniejszych silników rekomendacji, polecająca restauracje i ciekawe miejsca wszędzie na świecie.