Aplikacje na 5+… Kamila Bargiela

Dodane: 26.10.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Na temat aplikacji rozmawiamy z Kamilem Bargielem - współzałożycielem SentiOne, narzędzia do monitoringu i analizy opinii internautów. Kamil jest aktywnym propagatorem polskiej sceny start-upowej. Organizował również polską edycję fińskiego akceleratora dla start-up'ów Start-up Sauna.

Na temat aplikacji rozmawiamy z Kamilem Bargielem – współzałożycielem SentiOne, narzędzia do monitoringu i analizy opinii internautów. Kamil jest aktywnym propagatorem polskiej sceny start-upowej. Organizował również polską edycję fińskiego akceleratora dla start-up’ów Start-up Sauna.

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… iPad oraz… Samsung Galaxy S Plus. Chociaż jestem fanem produktów Apple’a i miałem przyjemność korzystać z kilku iPhone’ów to jednak stwierdzam, że zdrowym podejściem jest mieć stały kontakt nie z jednym, a z dwoma najpopularniejszymi mobilnymi systemami operacyjnymi.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… Zite, Flipboard, Foursquare, Google Drive, Dropbox, Evernote, Keynote, Kiosk, Facebook, SoundHound, Skyscanner oraz… TED!!!

Najlepsze polskie aplikacje to… Jakdojade.pl – jest to aplikacja, która nieraz uratowała mi życie. 🙂 Nie wyobrażam sobie bez niej funkcjonowania na co dzień. To dzięki niej nie spóźniam się na spotkania z klientami.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to… Design: Flipboard (choć aplikacja nie jest już nowa to ciągle ciężko znaleźć inną, której korzystanie sprawiałoby tak dużo frajdy) Usability: Evernote, Google+ (ta pierwsza nie jest zbyt piękna, ale jest intuicyjna, ta druga wygląda tak, jak chciałbym, żeby wyglądał mobilny Facebook).

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… Dropbox – bez tej aplikacji mój iPad byłby ułomnym urządzeniem. Tak jak komputer bez dostępu do danych. Aż dziwne, że Apple nie opracowało własnej aplikacji systemowej dla plików trzymanych w chmurze.

Płacę za aplikacje, ponieważ… w większości są tanie. Jestem wręcz uzależniony od wyszukiwania i testowania nowych aplikacji. Co prawda w 95% są to aplikacje darmowe, ale jak trafi się ciekawa aplikacja płatna, to kupuję.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo… upraszczają i przyspieszają znaczną część mojej codziennej pracy.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… Evernote, Dropbox, Google Drive, Twitter oraz …. Facebook (chociaż dla wielu ludzi to pewnie główny powód braku produktywności, to dla mnie jest to jedno z podstawowych narzędzi pracy).

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… TED (bo inspiruje), Showyou (bo potrafi zaskoczyć), Vimeo (bo fantastyczne filmy), Kindle (bo lubię czytać), Instagram (bo fajne zdjęcia) oraz Player muzyczny (bo kocham muzykę).

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… w zasadzie na wszystko. Dobra aplikacja musi być: użyteczna, przejrzysta, wygodna i intuicyjna.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… 360” fantastyczna appka do robienia panoram 360 stopni. Nawet nowy iOS 6.0 tego nie potrafi 🙂