Aplikacje na 5+… Michała Śliwińskiego

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Nasz krótki formularz „Aplikacje na 5+…” tym razem wypełnił Michał Śliwiński, przedsiębiorca internetowy, twórca Nozbe – aplikacji do zarządzania projektami i organizacji czasu w życiu i w firmie oraz redaktor naczelny Productive! Magazine.

Nasz krótki formularz „Aplikacje na 5+…” tym razem wypełnił Michał Śliwiński, przedsiębiorca internetowy, twórca Nozbe – aplikacji do zarządzania projektami i organizacji czasu w życiu i w firmie oraz redaktor naczelny Productive! Magazine.


Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… Obecnie głównie iPad oraz iPhone, ale także Nexus S. Mój mobilny komputer to Macbook Air (ale teraz iPad go wypiera).

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… Oprócz standardowych (Maila i Safari) wszystkie „chmurne” czyli Evernote, Dropbox, Nozbe i Nebulous oraz „socjalne” Tweetbot i Facebook.

Najlepsze polskie aplikacje to… Hm… chłopaki z Macoscope robią niezłe (HudTube, nasze Nozbe). Fajne są apki wertykalne Allegro i Nokautu. Nie znam wielu szczerze mówiąc… albo inaczej, używając appki nie zwracam uwagi czy jest z Polski czy nie.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to… Te które nie wchodzą w drogę użytkownika i dają się dobrze „tapnąć”, czyli większość z tych które używam najczęściej. Do tego niesamowity Paper na iPada – dzięki niemu uczę się od nowa rysować i sprawia mi to frajdę!

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… Evernote – jest moim faktycznym „zewnętrznym mózgiem” i działa na każdym urządzeniu świetnie. Polecam każdemu.

Nie płacę za aplikacje, ponieważ…/Płacę za aplikacje, ponieważ… Oczywiście, że płacę – bo wspieram lokalnych developerów a przede wszystkim bo oszczędzają mi czas i czynią mnie bardziej produktywnym. Tak jak mnie wspierają użytkownicy płacąc za Nozbe 🙂

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo… dzięki nim i „magicznej” chmurze mam dostęp do informacji, którą kiedyś miałbym zapisaną gdzieś tam na moim stacjonarnym komputerze. Teraz mam do niej dostęp skądkolwiek i mogę podejmować decyzje gdziekolwiek jestem. To jest magia.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… Evernote, Nozbe i Nebulous Writer. To jest moje centrum dowodzenia i pisania. Właściwie w ciągu dnia przeskakuje między tymi appkami. Kolejna to Dropbox, ale ona działa w tle bo synchronizuje inne moje appki z chmurką.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… Mało gram, ale jak już to Formula 1 na iPadzie, NBA Live na iPhone… Do czytania/słuchania Audible, Reeder i Kindle (i Podcaster). Dużą rozrywkę zapewnia mi też widok mojej 3-letniej córki grającej w gry edukacyjne na iPadzie. To jest dopiero widok!

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… Szybkość działania, dbałość o szczegóły i przede wszystkim, czy mogę na niej polegać… Wiele appek to fajne pomysły, które niestety nie doczekały się dobrego wykonania. Sam wiem coś o tym i sami pracujemy nad tym w naszych aplikacjach.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… Przede wszystkim chciałbym polecić jednak przeskok na koncept „chmury”. Aby dane były dostępne na wszystkich urządzeniach. To jest podstawa pracy mobilnej. Polecam Evernote i appki synchronizujące się dzięki Dropbox i iCloud. Mamy 21. wiek. Czas zaufać „chmurze” i się do niej przeprowadzić 🙂