Aplikacje na 5+… Pawła Sołygi

Dodane: 05.09.2012

Adam Łopusiewicz

Aplikacje na 5+… Pawła Sołygi

Udostępnij:

Na temat „Aplikacji na 5+…” rozmawialiśmy z Pawłem Sołygą założycielem studia aplikacji mobilnych Tooploox, gdzie aktualnie pracuje nad Quizzpy oraz współzałożycielem Natural User Interface Group (NUI Group).

Na temat „Aplikacji na 5+…” rozmawialiśmy z Pawłem Sołygą założycielem studia aplikacji mobilnych Tooploox, gdzie aktualnie pracuje nad Quizzpy oraz współzałożycielem Natural User Interface Group (NUI Group).

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… iPhone 3GS (iPhone 4S kusi od jakiegoś czasu ale czekam na kolejnego 🙂 ), iPod Touch 4G, iPad 1 i z Androidowych Samsung Galaxy SII.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… Chrome, GMail, Facebook, Dropbox i ostatnio Google+ (odkąd używamy go w Tooplooxie do wewnętrznej komunikacji).

Najlepsze polskie aplikacje to… niestety nie używam za wielu polskich aplikacji, ale z tych co znam to JakDojade.pl, OldBooth (GetApp), Nubilous (CocoLab.pl), Ceneo i Nokaut Skaner (często używam w sklepie przed większym zakupem) a jeżeli chodzi o gry to zdecydowanie Jelly Defense (iDreams) i Anomaly Warzone Earth (11bit studios).

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to… właściwie to wszystkie produkty firmy Square (Square, Square Register, Square Card Case), następnie Flipboard, Bank Simple, Analytiks, Paper by 53, TED, Facebook (poza lagującym HTMLowym streamem, który podobno ma być zastąpiony w niedługim czasie wersją natywną).

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… Google Maps, Facebook, Shazam, GMail.

Nie płacę za aplikacje, ponieważ…/Płacę za aplikacje, ponieważ… zwiększają efektywność i ułatwiają moją pracę.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo… pozwalają mi na dostęp do niezbędnych informacji gdziekolwiek jestem.

Do komunikacji ze znajomymi używam… głównie Facebook Messenger, potem GTalk i Skype, jak za pomocą tych aplikacji się nie da to SMS/iMessage albo dzwonię 🙂

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… Wcześniej Podio, aktualnie Teambox i GTasks (synchronizuje zadania z GMaila) oraz Evernote.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… mało gram, ale lubię polskie wcześniej już wymienione produkcje czyli Jelly Defense i Anomaly Warzone Earth, czasami włączę sobie Angry Birds Space albo World of Goo dla zabicia kilku minut 🙂 Oczywiście czekam aż wydamy Quizzpy 🙂

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… design, prostotę (“Keep it simple, but not simpler” jak to Einstein mówił), user experience, funkcjonalność, dostosowanie aplikacji do możliwości urządzenia mobilnego.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… Chrome na iOS/Android, mimo iż na iOS appka jest trochę wolna z uwagi na wykorzystanie silnika Safari, który w aplikacjach działa wolniej niż w samym Safari, to nadal bardzo dobrze zaprojektowane UI, synchronizacja otwartych zakładek między urządzeniami, synchronizacja historii wyszukiwania, pól formularzy itp. z kontem Google’owym to coś czego często mi brakowało w innych przeglądarkach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem