Aplikacje na 5+… Radosława Paklikowskiego

Dodane: 19.10.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Kolejną osobą, która wypełniła nasz format pt Aplikacje na 5+... jest Radosław Paklikowski - Prezes Zarządu Mobile Factory S.A. wielki fan nowoczesnych technologii oraz metodyki lean startup.

Kolejną osobą, która wypełniła nasz format pt Aplikacje na 5+… jest Radosław Paklikowski – Prezes Zarządu Mobile Factory S.A. wielki fan nowoczesnych technologii oraz metodyki lean startup.

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… Ekstremalnie użytkowany iPhone, który w zeszłym tygodniu po raz drugi stracił szybkę. 😉 Właśnie czekam na iPhone 5. Przyznam się, że uwielbiam filozofię Androida i w pewien sposób kibicuję Microsoftowi, ale nie ukrywajmy, że wygodniej jest korzystać z jednego ekosystemu, dlatego na moim biurku poza iPhone’m można znaleźć również iPada i MacBooka.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… Oczywiście wszystkie nasze produkcje 😉 A tak na poważnie, aplikacjami, które pomagają mi w codziennym życiu to: Yanosik, WezwijTaxi, Audible, Readability i Alarm Clock Extreme. Żyję w ciągłym biegu a dzięki tym aplikacjom nie tracę cennego czasu.

Najlepsze polskie aplikacje to… Jest ich zapewne tak dużo, że większości nie jestem w stanie nawet poznać, ale uważam, że dobrą produkcją jest jakdojade.pl. Panowie wykonali kawał dobrej roboty.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to… Tweetbot, nowy foursquare, booking.com w wersji na iPad.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… Klient pocztowy oraz wstyd się przyznać, ale Facebook. Jestem istotą bardzo społeczną. 🙂

Nie płacę za aplikacje, ponieważ…/Płacę za aplikacje, ponieważ… Płacę, bo są po prostu tanie (1$ to nie majątek), a te płatne są bardziej dopracowane i mam świadomość, że tym samym motywuje autorów do dalszych prac nad projektem. Nie rozumiem jak ktoś jest w stanie poświęcić godzinę, a nawet kilka na ominięcie płatności. Ja szanuję swój czas wolny, wyceniam go ponad 1$/h a przede wszystkim szanuję wysiłek innych.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo… razem z moim telefonem są przy mnie 24 godziny na dobę, a rozwiązują wiele problemów życia codziennego i dają mi sporo radości.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… Alarm Clock Extreme, który codziennie skuteczenie pomaga mi wygrywać z wstaniem z łóżka i rozpoczęciem dnia, bo śpioch ze mnie niesamowity. 😉 Readability, bo pozwala mi konsumować wiedzę, gdy naprawdę mam na to czas.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… Ostatnio sporo czasu spędziłem przy aplikacji Figure i jeszcze lepszej aplikacji Impaktor. Jak nigdy nie mieliście możliwości postawienia w domu bębnów, a chcielibyście się nimi “pobawić”, to polecam tę polską aplikację (i od razu moje GRATULACJE dla autora).

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… Ciekawe, nowe sposoby przedstawienia informacji lub wykorzystania funkcji smartfonów w zupełnie odmienny sposób. O użyteczności, dobrym designie i szybkości działania chyba nie muszę wspominać.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… Niech to będzie właśnie Impaktor, który ostatnio dał mi sporą dawkę zabawy.