Aplikacje na 5+... Tomasza Kolinko

aplikacje na 5 tomasza kolinko
Udostępnij:
Na temat aplikacji rozmawialiśmy z Tomaszem Kolinko współtwórcą AppCod.es, aplikacji do SEO w App Store oraz założycielem Motivapps - firmy produkującej aplikacje na iPhone.

Na temat aplikacji rozmawialiśmy z Tomaszem Kolinko współtwórcą AppCod.es, aplikacji do SEO w App Store oraz założycielem Motivapps - firmy produkującej aplikacje na iPhone.

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to... Nowy iPad i iPhone 4.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są... iBooks, Kindle, iTunesU, Khan’s Academy - czyli edukacja na iPadzie :)

Najlepsze polskie aplikacje to... moBILET, Jak Dojade, Filmaster.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to... Facebook na iPada.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to... jakikolwiek czytnik książek.

Nie płacę za aplikacje, ponieważ.../Płacę za aplikacje, ponieważ... Płacę, płacę. Nawet od niedawna muzykę kupuję. Jeśli apka kosztuje mniej niż jedno piwo, a dostarcza mi rozrywki/benefitów na dużo dłużej, to nie ma co się zastanawiać.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo... te na iPhone - bo mogę się dużo swobodniej poruszać po świecie. Jak Dojadę ogarnia mi komunikację miejską, Facebook i Mail sprawiają, że jestem w kontakcie. Brakuje mi tylko polskiego odpowiednika mobilnego Yelpa, który niesamowicie sprawdza się w Stanach. Jeśli chodzi o iPada, to kupiłem go z myślą o edukacji i świetnie się do tego nadaje. Dużo łatwo dostępnych materiałów które mam zawsze pod ręką. Nie cierpię papieru - dźwigania książek, czekania aż dotrą z zagranicy i zastanawiania się czy listonosz ich nie zgubi po drodze.

Do komunikacji ze znajomymi używam... Flakera od netGuru, tylko i wyłącznie. Czekam na wersję mobilną.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są... akurat do tego preferuję papier - zeszyty Moleskine’a dużego formatu, czyste.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to... ostatnio - muzyka i przeglądanie albumów na iTunes :) A dawniej? Spędziłem zbyt dużo czasu na Where’s my Water i Angry Birds. Civilisation Revolution i Tiny Wings też były niezłe. Do tego oczywiście Blow Up The Frog.

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na... użyteczność i dopracowanie. Apka może wyglądać brzydko, ale jeśli wygodnie się ją obsługuje i spełnia swoją rolę, to jest ok.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest... na iPhone - jeśli ktoś korzysta z komunikacji miejskiej i nie ma biletu miesięcznego: moBILET. Jestem pod wrażeniem, że udało im się wyprodukować tak dobrą apkę i przede wszystkim dogadać z tyloma operatorami komunikacji miejskiej w kraju.  Na iPadzie - Kindle i kupowanie książek w Amazonie. Na każdy problem który ma się w życiu ktoś już napisał książkę, nie ma co wynajdować koła na nowo :)