Aplikacja ta cieszy się dobrymi ocenami internautów, a mimo wszystko Google postanowiło ją zamknąć. I tak, Moje Trasy, o których mowa wkrótce znikną ze sklepu Google Play. Spółka zajmie się rozwojem innego oprogramowania.

Moje Trasy będą zamknięte

Przedstawiciele Google poinformowali w oficjalnym komunikacie o zamknięciu aplikacji Moje Trasy. Użytkownicy będą mogli korzystać z niej jeszcze tylko przez najbliższe dwa miesiące. Po 30 kwietnia tego roku Moje Trasy przestaną być aktywne. Spółka z Mountain View wyjaśnia, że przyczyną, dla której zamyka tę aplikację jest inwestycja w inne rozwiązanie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Od października 2014 Google rozwija bowiem Fit, aplikację podobnie działającą jak Moje Trasy. Za jej pośrednictwem sportowcy uprawiający jogging albo kolarstwo mogą rejestrować dystans, który przebiegli albo przejechali, a także czas, jaki zajęła im realizacja tych czynności. Można więc spodziewać się, że gigant internetowy po zamknięciu Moich Tras skupi się przede wszystkim na rozwoju aplikacji Fit.

Google proponuje korzystać z Fit i Endomondo

Zespół stojący za przedsiębiorstwem wyjaśnia w oficjalnym komunikacie, że do 5 kwietnia bieżącego roku użytkownicy oprogramowania mogą wyeksportować dane z aplikacji na Dysk Google. Po tym czasie transfer ten będzie możliwy jedynie na urządzenia zewnętrzne. Przedstawiciele firmy sugerują również, żeby po zamknięciu Moich Tras zacząć korzystać z innych aplikacji. Tu podają listę siedmiu narzędzi w tym m.in. Google Fit i konkurujący z nim Endomondo.

Moje Trasy, rozwijane przez spółkę z Mountain View od 2009 roku, umożliwiają sportowcom monitorowanie aktywności fizycznej. Dzięki temu, że aplikacja jest kompatybilna z GPS, za jej pośrednictwem użytkownicy otrzymują informacje np. o tempie biegu i przebytym dystansie. Aplikacja ta cieszy się dobrymi ocenami w sklepie Google Play i zainteresowaniem internautów. 30 kwietnia tego roku będą oni musieli jednak pożegnać się z tym oprogramowaniem.

Komentarze (0)