... ... ...

Diet Watch zaplanuje dietę. Z aplikacji ma korzystać milion osób w ciągu dwóch lat

Dodane

07-04-2016

Adam Sawicki
Liczy kalorie, przygotowuje przepisy posiłków i ustala diety. Z aplikacji Diet Watch korzysta już tysiąc osób. Jej twórcy liczą na milion pobrań w ciągu dwóch lat.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Diet Watch to aplikacja mobilna, za pośrednictwem której internauci mogą planować diety odpowiadające ich aktywności fizycznej. – Dzięki integracji z Google FIT wiemy dokładnie, jakie jest dzienne zapotrzebowanie użytkowników na kalorie – wyjaśnia Daniel Czapiewski, jeden z pomysłodawców aplikacji. Dodaję, że zgromadzone przez program dane, przekształcane są przez algorytm w konkretne i szczegółowe przepisy posiłków.

Algorytm przygotuje dietę

Tym samym osoby dbające o szczupłą sylwetkę nie muszą konsultować się z dietetykiem, żeby widzieć jak zdrowo powinny się odżywiać. Diet Watch podpowie ile kalorii zawierają poszczególne składniki i przygotuje zbilansowaną dietę uwzględniając w każdym daniu właściwy stosunek węglowodanów, białek i tłuszczów. Ponadto przypomni, kiedy należy usiąść do stołu i zjeść.

Póki co, oprogramowanie to dostępne jest jedynie dla urządzeń współpracujących z systemem Android. – Jesteśmy w początkowej fazie wdrożenia. Pierwszą wersję aplikacji używa ok. tysiąc osób. Jak na razie nie myślimy o przychodach, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że wcześniej musimy rozbudować aplikację – mówi Daniel Czapiewski. Wśród najbliższych planów wskazuje trzy rzeczy.

Milion pobrań w ciągu dwóch lat

I tak, Diet Watch ma trafić do App Store’a, dzięki czemu z usługi skorzystać będą mogli również użytkownicy systemu iOS. Kolejną kwestią jest rozbudowanie bazy diet i przepisów, a także stworzenie platformy dedykowanej dietetykom. Za jej pośrednictwem specjaliści będą mogli kontaktować się z internautami i udzielać profesjonalnych porad żywieniowych. Póki co, algorytm odpowiedzialny za ustalanie diet nie uwzględnia w nich zaleceń dotyczących użytkowników, którzy cierpią np. na cukrzycę.

Na zdjęciu: Daniel Czapiewski, pomysłodawca Diet Watch | fot. materiały prasowe 

Daniel Czapiewski liczy na to, że w ciągu dwóch lat aplikacja zostanie pobrana milion razy. Wyjaśnia, że osiągnięcie tego celu w dużej mierze zależy od wysokości kapitału jaki wpompuje w projekt. Dotychczas przedsięwzięcie było finansowane z portfela agencji STETTINER, w której przedsiębiorca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Szacuje, że rozwój wyżej wymienionych, trzech obszarów pochłonie 150 tysięcy złotych.

Diet Watch po 8 miesiącach

Niemniej jest dobrej myśli i wierzy w powodzenie projektu. Pierwsze sukcesy ma już zresztą za sobą. Nieco ponad rok temu rozpoczął produkcję aplikacji na zegarki, które działają w oparciu o system Android. Wówczas były to głównie proste rozwiązania, a niektóre z nich np. SpecOps, Candy Shop i Time Zones zostały wyróżnione przez Google.

– Zachęceni pierwszymi sukcesami, podjęliśmy decyzję o stworzeniu bardziej zaawansowanej aplikacji, która nie tylko byłaby ładnym i praktycznym zegarkiem, ale także rozwiązywałaby konkretne problemy – mówi i dodaje, że początkowo Diet Watch miał jedynie przypominać o posiłkach i nawodnieniu organizmu. – Nie mogliśmy powstrzymać się przed implementacją dodatkowych pomysłów, które rodziły się w błyskawicznym tempie. W sumie, spędziliśmy nad tym projektem 8 miesięcy – wyjaśnia.

Komentarze (0)