Aplikacyjny terminal od Viva Wallet zadebiutował na polskim rynku

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Aplikacyjny terminal od Viva Wallet zadebiutował na polskim rynku

Udostępnij:

Grecki fintech Viva Wallet wprowadził na polski rynek aplikacyjny terminal, tzw. soft POS. Aplikacja przyjmuje płatności kartami Mastercard i Visa. Aby móc skorzystać z rozwiązania trzeba posiadać telefon z systemem Android i modułem zbliżeniowym NFC. 

Jak podaje serwis cashless.pl za pomocą terminala aplikacyjnego Viva Wallet można przyjmować płatności także na kwoty powyżej 100 zł, czyli w przypadku płatności plastikową kartą wymagające autoryzacji kodem PIN. Kod w tym przypadku wpisuje się w aplikacji na smartfonie sprzedawcy, tak jak wpisuje się go na tradycyjnym terminalu.

Jak to działa?

Rozwiązanie od Viva Wallet to nic innego, jak aplikacja, która umożliwia przyjmowanie opłat przez smartfona. Po zainstalowaniu apki wystarczy, że klient zbliży swoją kartę płatniczą lub telefon do urządzenia, na którym została uruchomiona aplikacja. Dzięki temu rozwiązaniu sprzedawcy nie muszą kupować dodatkowych terminali płatniczych, bo ich funkcję przejmują ich telefony.  

Viva Wallet poza terminalem aplikacyjnym w swojej ofercie posiada również zwykłe terminale płatnicze, bramkę do akceptacji płatności internetowych czy firmową kartę debetową. Firma 3 sierpnia tego roku oficjalnie nabyła licencję bankową Praxia Bank. Spółka zatrudnia ponad 400 osób w 16 krajach. Posiada biura w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Belgii, Grecji, na Cyprze, w Austrii, Polsce i Holandii.

JCB i Viva Wallet

25 sierpnia JCB (marka płatnicza, wydawca i nabywca kart kredytowych) i Viva Wallet ogłosiły rozszerzenie partnerstwa, które umożliwi wykonywanie płatności między europejskimi klientami Viva Wallet a 140 milionami właścicieli kart JCB zarówno w transakcjach bezpośrednich, jak i internetowych. Ponadto planowane jest rozszerzenie tego wdrożenia na dodatkowe 6 państw europejskich, poza 17 państwami, które zostały włączone do programu we wrześniu 2020 roku. Oznacza to, że Viva Wallet będzie od końca 2020 roku akceptować karty JCB dla sprzedawców z łącznie 23 krajów w całej Europie.