Aplikuj do programu Sieć Mentorów PFR do 17 grudnia

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Aplikuj do programu Sieć Mentorów PFR do 17 grudnia

Udostępnij:

Sieć Mentorów PFR to program skierowany do start-upów w początkowej lub średniej fazie rozwoju. Wyłonione zespoły odbędą pięciomiesięczny mentoring, podczas którego wezmą udział w indywidualnych spotkaniach z wybranymi ekspertami, rozwiną swoją firmę w jednym z pięciu obszarów biznesowych oraz pozyskają cenne kontakty. Udział w inicjatywie jest bezpłatny, a zgłoszenia można składać do 17 grudnia.

Trzecią edycję Sieci Mentorów PFR będzie wspierać w sumie aż 52 mentorów. W tegorocznej edycji w tym gronie pojawiło się 15 nowych specjalistów, z czego aż 13 z nich związanych jest z branżą medyczną. Nowi mentorzy to specjaliści m.in. ze spółek, takich jak: AstraZeneca Pharma Poland, Adamed Pharma, Philips, Novartis Poland, Grupa Polpharma, Grupa LUX MED czy PZU Zdrowie. Pełna lista mentorów w dostępna jest tutaj.  Do programu zostanie wybranych aż 50 start-upów. Posłuchaj co o inicjatywie mówi Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji, PFR.

Dla kogo?

Oferta Sieci Mentorów PFR skierowana jest do zespołów, które prowadzą start-up w początkowej lub średniej fazie rozwoju. W trzeciej edycji szczególną uwagę warto zwrócić na pulę ekspertów z obszaru zdrowia, ale do programu mogą aplikować start-upy, działające w różnych obszarach. Firma zgłaszająca się do programu wybiera jedną z pięciu kompetencji, w której potrzebuje wsparcia: tworzenie zespołu, marketing, rozwój biznesu, relacje inwestorskie i zarządzanie produktem, a następnie wskazuje maksymalnie dwóch ekspertów, z którymi chce współpracować. Kluczowym etapem rekrutacji jest umotywowanie potrzeby mentoringu w wybranym obszarze, które start-up przygotowuje w formie 5-minutowego nagrania wideo.

Polski Fundusz Rozwoju już po raz trzeci rozpoczyna nabór do programu Sieć Mentorów. Szukamy 50 firm, które już prowadzą biznes i które szukają wsparcia w pięciu kategoriach kompetencyjnych. Oprócz wsparcia finansowego poprzez nasze fundusze venture capital dbamy również o to, by początkujący przedsiębiorcy mieli dostęp do wiedzy, którą mogą wykorzystać w rozwoju swojego własnego biznesu. Podczas programu swoim doświadczeniem będą się dzielić przedstawiciele tradycyjnego biznesu, który bardzo chętnie chce współpracować z młodymi i innowacyjnymi firmami – powiedziała w rozmowie z Mam Startup Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji, PFR.

Poprzednie edycje

Podczas dwóch poprzednich edycji do programu zgłosiło się w sumie 200 zespołów a 70 z nich otrzymało wsparcie od Sieci Mentorów PFR. Dotychczasowym uczestnikom udział w programie i spotkania z ekspertem przyniosły wymierne korzyści. Przekonały się o tym m.in. start-upy Kidos, Brandmed czy Byotta.

W Polskim Funduszu Rozwoju śledzimy światowe trendy biznesowe i technologiczne, słuchamy potrzeb polskiego rynku oraz społeczeństwa i reagujemy na nie. Dlatego nasze programy edukacyjne wciąż ewoluują. Sukces Akademii BioMed PFR wyraźnie pokazał nam, że polskie innowacyjne firmy medyczne mają ogromny potencjał, dlatego chcemy wesprzeć ich w rozwoju także przez inicjowanie współpracy start-upów z wybitnymi ekspertami branżowymi – mówi Paweł Borys, prezes PFR

Firmy, które zakwalifikują się do trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR już w lutym rozpoczną swoją mentoringową przygodę. Każdy ze start-upów między lutym a czerwcem 2020 roku odbędzie minimum 2-3 sesje z wybranym mentorem. Terminy i forma spotkań będzie ustalana indywidualnie z ekspertem.

Zgłoszenia można wysyłać do 17 grudnia włącznie. Aplikacja do programu odbywa się poprzez formularz aplikacyjny. 

Baza ekspertów i zasady aplikowania dostępne są na startup.pfr.pl.

Artykuł powstał przy współpracy PFR.