Appcase – rewolucyjne narzędzie do monitorowania aplikacji mobilnych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Positionly stworzyło kolejne narzędzie do monitorowania pozycji, tym razem dedykowane aplikacjom mobilnym. Warszawski startup, który zdobył w Polsce i na świecie już ponad 2000 wiernych klientów, postanowił rozwiązać problem ograniczonej widoczności aplikacji mobilnych, z którym borykają się twórcy

Positionly stworzyło kolejne narzędzie do monitorowania pozycji, tym razem dedykowane aplikacjom mobilnym. Warszawski startup, który zdobył w Polsce i na świecie już ponad 2000 wiernych klientów, postanowił rozwiązać problem ograniczonej widoczności aplikacji mobilnych, z którym borykają się twórcy i właściciele aplikacji. Appcase rozwiązując ten problem ma szansę w krótkim czasie zrewolucjonizować podejście do zarządzania marketingiem aplikacji mobilnych.

Liczba aplikacji dostępnych w Apple App Store wynosi ponad 900 tysięcy, natomiast w Google Play jest ich już ponad 1 milion. Szacuje się, że globalne przychody z rynku aplikacji mobilnych wyniosą w tym roku 23 miliardy dolarów. Liczby dobitnie pokazują, że rynek ten cały czas się rozwija, i co za tym idzie, staje się coraz bardziej konkurencyjny. Stworzenie dobrej aplikacji samo w sobie już nie gwarantuje sukcesu. Teraz równie ważne jest to, czy użytkownicy są w stanie wyłowić daną aplikację z morza konkurujących ze sobą produktów. Appcase ma pomóc aplikacji stać się bardziej widoczną, a co za tym idzie, także zwiększyć jej szanse na osiągnięcie komercyjnego sukcesu – mówi Grzegorz Kazulak, współzałożyciel oraz CEO Positionly i Appcase’a.

Biorąc pod uwagę, że aż 63% użytkowników telefonów i tabletów z systemem iOS i Android odnajduje aplikacje poprzez wyszukiwarki, warto zadbać o zapewnienie swojej aplikacji odpowiedniego pozycjonowania. Appcase jest narzędziem, które ułatwia zarządzanie widocznością aplikacji i znacznie usprawnia planowanie i wdrażanie strategii marketingowych. Użytkownicy mają dostęp do takich danych jak: ilość pobrań aplikacji, rankingi, przychody, oceny klientów czy historia zmian, jakie dokonywały się w obrębie aplikacji. Co ważne, Appcase ma bardzo przyjazny design i jest łatwy w obsłudze.

Obecnie Appcase pozwala na śledzenie aplikacji w Apple App Store. W niedługim czasie wszystkie funkcjonalności będą dostępne także dla aplikacji znajdujących się w Google Play i Windows Phone. Twórcy Appcase’a mają także w planach systematyczne wprowadzanie nowych funkcjonalności oraz ekspansję na nowe rynki.

źródło: informacja prasowa