AppkomatInPost – redukujący zużycie energii automat do odbioru i nadawania paczek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

AppkomatInPost – redukujący zużycie energii automat do odbioru i nadawania paczek

Udostępnij:

Od lipca mieszkańcy Krakowa i Warszawy mogą korzystać z nowego rodzaju maszyn do nadawania i odbierania przesyłek. AppkomatInPost wykorzystuje nową funkcję w aplikacji InPost Mobile, która pozwala nadawać i odbierać przesyłki zdalnie za pomocą „jednego kliknięcia” w aplikacji.

InPost po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć i wdrażać innowacje technologiczne, które przyczyniają się  do zwiększania ochrony środowiska naturalnego. Najnowszą jest AppkomatInPost, które właśnie pojawiły się w pierwszych polskich miastach.

Już teraz korzystanie z maszyn Paczkomat pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o  75%, w porównaniu do poziomu emisji przy  indywidualnych dostawach paczek do domów. W przypadku AppkomatInPost jej pozytywny wpływ na  środowisko będzie jeszcze większy.

– Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Zawsze poszukujemy rozwiązań, które nie tylko usprawniają czy unowocześniają nasze usługi, ale  realnie przyczyniają się do obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że nowo zaprojektowanyAppkomatInPostzapoczątkuje nowy trend i wyznaczy kierunek zmian w procesach logistycznych w e-commerce XXI wieku – mówiRafał Brzoska, założyciel i Prezes InPostu.

AppkomatInPost to maszyna Paczkomat przyszłości. Wszystko za sprawą nowej zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego urządzenia. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on  mniej energii elektrycznej niż dotychczasowy tradycyjny. Jedną z istotnych zmian, która zaszła w konstrukcji była rezygnacja z dużego tradycyjnego ekranu, a całe urządzenie obsługuje się przy użyciu nowej wersji aplikacji InPost Mobile. Wygodne, szybkie nadawanie i odbieranie przesyłek, bez potrzeby wpisywania na ekranie numeru telefonu oraz kodu przesyłki, a jedynie za pomocą „jednego kliknięcia” w aplikacji. Dodatkowo część z maszyn będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie jakości powietrza w okolicy.

Pierwsze urządzenia AppkomatInPost obsługiwane całkowicie przez smartfon będzie można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a kolejne będą sukcesywnie pojawiać się w innych polskich miastach. Aby móc skorzystać z nadania i odbioru przesyłki z użyciem aplikacji InPost Mobile, wystarczy pobrać ją  na  swoje urządzenie z jednego z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store lub Huawei AppGallery.