Apple będzie testować autonomiczne samochody. Mają wyjechać na ulice w Kalifornii

Dodane: 18.04.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Departament komunikacji w Kalifornii wydał zgodę na to, aby Apple mogło ruszyć z programem pilotażowym autonomicznych aut. W efekcie na tamtejsze ulice wyjedzie flota trzech pojazdów.

 fot. pexels.com

Auta od Lexusa

BBC pisze, że od dawna wiadomo, że Apple pracuje nad projektem związanym z motoryzacją, chociaż firma nigdy nie zdradziła żadnych szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia. Teraz jednak pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Spółka z Cupertino uzyskała w piątek zgodę departamentu komunikacji w Kalifornii na przeprowadzenie testów autonomicznych pojazdów.

Apple jednak ani nie zaprzecza, ani nie komentuje tych doniesień. Wiadomo tylko, że przy projekcie o nazwie Titan pracuje ponad tysiąc inżynierów i że do programu pilotażowego dopuszczono trzy auta wyprodukowane przez Lexusa. Na razie z kolei nie zdradzono, kiedy ruszą i jak długo potrwają te testy.

Trzydziesta firma

BBC podaje, że dzięki wydanej właśnie zgodzie Apple stało się trzydziestą firmą, która może testować w Dolinie Krzemowej samojeżdżące pojazdy. Wśród konkurentów znajdują się między innymi Google. Gigant technologiczny realizuje ten projekt od kilku lat i zgodnie z jego zapowiedziami z początku 2016 roku, wypuści na ulice swoje autonomiczne pojazdy w okolicach 2020 roku.

W Singapurze natomiast już testuje się autonomiczne taksówki. Taki program pilotażowy prowadzi firma nuTonomy, której flota sześciu pojazdów wyjechała na tamtejsze drogi pod koniec minionego lata. Ponadto inżynierowie z Singapuru opracowali także samojeżdżące skutery. Mają one przewozić pasażerów między innymi po centrach handlowych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem