Apple Pay, Google Pay i BLIK dostępne od kwietnia w aplikacji Orlen Mobile

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Apple Pay, Google Pay i BLIK dostępne od kwietnia w aplikacji Orlen Mobile

Udostępnij:

Wybuch epidemii koronawirusa wszystkim uświadomił, jak ważne są płatności bezgotówkowe. Dzięki nim możemy trzymać się z dala od “brudnych” pieniędzy. Wie o tym Orlen, który chcąc zachęcić szersze grono klientów do korzystania z opcji płacenia przy dystrybutorze, wprowadza możliwość płatności za pośrednictwem Apple Pay, Google Pay i BLIKa.
Pieniądze są wymieniane w pierwszej trójce najbrudniejszych rzeczy świata, obok nich są nasze telefony komórkowe i koszyki zakupowe. Amerykańscy naukowcy z Wright Patterson Medical Center w Dayton badając przypadkowe banknoty znaleźli na nich gronkowca złocistego, pałeczkę zapalenia płuc oraz liczne bakterie, które mogą być groźne dla tych, którzy mają obniżoną odporność. W czasach pandemii nie trzeba tłumaczyć, co kontakt z banknotami może dla nas oznaczać.

Właśnie dlatego płatności bezgotówkowe są zdecydowanie bezpieczniejsze. Orlen już od jakiegoś czasu umożliwia płacenie za paliwo bez konieczności wchodzenia do sklepu na stacji. Zapłacić można za pośrednictwem aplikacji Orlen Mobile. Problem w tym, że do tej pory apka wymagała, wprowadzenia numerów karty płatniczej. Nie każdy ufa takiemu rozwiązaniu. Dlatego przedstawiciele firmy, aby więcej osób zachęcić do takiej formy płatności, już od kwietnia umożliwią swoim klientom opłaty za pośrednictwem Apple Pay, Google Pay i BLIKa.

Jak sprawdził serwis spidersweb.pl nowe formy płatności zostaną uruchomione 3 kwietnia. Aplikacja będzie umożliwiała również korzystanie z rabatów Karty Dużej Rodziny i Biznes Tank.

Jak zapłacić przez aplikację?

  1.   Zatankuj.
  2.   Włącz aplikację i wybierz opcję Orlen Pay.
  3.   Zeskanuj kod QR z dystrybutora.
  4.   Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie transakcji.
  5.   Zaakceptuj płatność.

Po chwili od akceptacji na mailu pojawi się faktura za paliwo.

Lidl również rozwija płatności bezgotówkowe

Lidl Polska kończy obecnie testy mobilnych płatności Lidl Pay. Już w przyszłym roku będzie można płacić przy kasie za zakupy jednym skanowaniem karty Lidl Plus. W jej ramach będzie można również skorzystać z oferowanych rabatów. Opcja będzie dostępna dla użytkowników aplikacji Lidl Plus, która jednocześnie oferuje promocje, rabaty i dłuższy okres możliwości zwrotu zakupionych towarów. Na ten moment z aplikacji korzysta już 4 miliony użytkowników.

– W myśl idei „Więcej na radość z życia” niezwykle ważny jest dla nas komfort naszych klientów w trakcie dokonywania zakupów w sklepach Lidl. W marcu tego roku udostępniliśmy aplikację Lidl Plus, teraz stawiamy kolejny krok i pracujemy nad uruchomieniem płatności mobilnych Lidl Pay. Już wkrótce klienci będą mogli w łatwy sposób przy pomocy jednego skanowania zapłacić za zakupy oraz skorzystać ze wszystkich rabatów dostępnych dla użytkowników Lidl Plus, oszczędzając przy tym czas – powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

Szkoda, że nowa usługa Lidla będzie dostępna dopiero w przyszłym roku. Ogromny kryzys, z którym mamy obecnie do czynienia uświadomił nas, jak bardzo potrzebujemy możliwości płacenia bezgotówkowego.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem