approveapp - na bolączki grafików

approveapp na bolaczki grafikow
Udostępnij:
approveapp to pierwsza część większego systemu dedykowanego grafikom i małym/średnim studiom graficznym, który ma za zadanie rozwiązanie większości bolączek związanych z ich pracą w prosty i przyjazny sposób.

approveapp to pierwsza część większego systemu dedykowanego grafikom i małym/średnim studiom graficznym, który ma za zadanie rozwiązanie większości bolączek związanych z ich pracą w prosty i przyjazny sposób.

Serwis od końca grudnia zeszłego roku udostępniony jest w wersji beta, ale już za chwilę zakończy fazę testów.

Aplikacja approveapp ma na celu ułatwienie grafikowi kontaktu z klientem na etapie prezentacji, uwag i zatwierdzania projektu - całkowicie automatyzuje wysyłkę informacji zarówno od grafika (np. o wgraniu, nadpisaniu czy dodaniu widoków do projektu), jak i od klienta przesyłającego grafikowi zbiorcze informacje o uwagach, braku akceptacji lub o zatwierdzeniu projektu.

Approveapp było i jest aplikacją, którą zaprojektowałem dla siebie - grafika, mającego podobne problemy do wszystkich naokoło zajmujących się tym samym - mówi Michał Galubiński, twórca aplikacji - Wyszedłem z założenia, że projekt nie ma zastąpić komunikowania się z klientem na etapie prezentacji i akceptacji a je wspomóc w najprostszy możliwy sposób. Wszystkie zbędne funkcje zostały usunięte - zostawiłem w projekcie samą esencję "wgraj, wyślij, zapomnij". Najbardziej zaskoczyło mnie to, że miesiące, czy nawet lata (pomysł przeleżał prawie 2 lata w szufladzie) przemyśleń nie pozwoliły na analizę wszystkich możliwych opcji. Beta testy to najlepsze doświadczenie dla projektanta i pomysłodawcy - taki zimny prysznic, pozwalający dojść do świetnego wniosku - "jest jeszcze kupę wiedzy do pochłonięcia".

Wygląda na to, że cały projekt rozwija się bardzo dynamicznie. Jak zapowiadają twórcy, jeszcze przed wakacjami przedstawią "prezentera na iPada" - czyli aplikację pozwalającą prezentować bezpośrednio klientowi na spotkaniu projekty, jak również zarządzać wszystkimi danymi. Kolejnym krokiem ma być rozwinięcie samej aplikacji webowej o funkcje ułatwiające komentowanie i zaznaczanie elementów do zmiany.

Approveapp.com jest jedną z siedmiu planowanych aplikacji. Obecnie w produkcji są już dwie kolejne a ich premiera odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu tego roku.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu promującego approveapp.