Appvetica zwycięża Pioneers Festival Hackathon!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Polski software development lab wygrał konkurs programistyczny organizowany w ramach Pioneers Festival. Zespół z Warszawy w przeciągu 24 godzin stworzył aplikację o roboczej nazwie GeoSave. Trzyosobowa drużyna podbiła serca uczestników i wygrała kolejny konkurs o światowej renomie.

Polski software development lab wygrał konkurs programistyczny organizowany w ramach Pioneers Festival. Zespół z Warszawy w przeciągu 24 godzin stworzył aplikację o roboczej nazwie GeoSave. Trzyosobowa drużyna podbiła serca uczestników i wygrała kolejny konkurs o światowej renomie.

W konkursie Pioneers Festival Hackathon wzięło udział 75 osób, które utworzyło 18 zespołów. Wśród nich znaleźli się Piotr Tuszyński, Michał Tuszyński oraz Tomasz Zając.

Rozpoczęcie hackathonu odbyło się o godzinie 11 prezentacjami organizatorów i partnera wydarzenia, czyli Erste Bank. Prace nad produktem można było zacząć pół godziny później. Zespół Appvetica wpadł na pomysł stworzenia aplikacji mobilnej do zarządzania wydatkami poprzez automatyczne przypisywanie ich do miejsc, w których wydaliśmy nasze pieniądze. Aplikacja współpracuje z Foursquarem i dzięki geolokalizacji przypisuje wydane pieniądze do odpowiednich rubryk. GeoSave zachowa również historię wydatków i stworzy heat-mapy, dzięki którym łatwiej będzie nam zwizualizować gdzie wydajemy najwięcej pieniędzy. Aplikacja ma niedługo pojawić się w AppStorze.

O komentarz dotyczący konkursu poprosiłem Zuzannę Stańską z Appvetica, która mówi, że

Największą konkurencją dla nas było NFCash, które oferowało przesyłanie pieniędzy przez NFC. Tematem całego hackathonu były mobilne rozwiązania związane z bankowością. Inne zespoły skupiły się na zarządzaniu kartami kredytowymi, mikropłatnościach lub co ciekawe – bitcoinach.

Wydarzenie odbyło się w klimatycznym miejscu do co-workingu sektor5. Zespołom nie doradzali żadni mentorzy, a głosowanie odbyło się wśród uczestników. Konkurs wygrały dwa zespoły, a każdy z ich członków otrzymał 1,337 euro. Oprócz Appvetica konkurs wygrał zespół JFG, który planuje stworzyć platformę do mikropłatności przez SMS działającą na wszystkich komórkach.

Wartym uwagi jest to, że w tym miesiącu Appvetica wygrała również Facebook World Hack w kategorii „Best Game”. Zespół w przeciągu 6 godzin stworzył grę FriendsQuiz.

Hackathon jest tylko częścią wydarzenia Pioneers Festival. Konferencja rozpoczęła się dzisiaj i podczas jej trwania zorganizowany zostanie konkurs dla startupów. W Startup Challenge bierze udział 50 startupów a wśród nich znajdziemy m.in. : EduKoalę, Showroom, niemiecki startup z polskimi korzeniami Substance oraz wcześniej opisywany EISENHOWER.

Zespołowi Appvetica gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces Polaków w Wiedniu!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem