Arkley VC

Dodane: 21.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Arkley VC to fundusz specjalizujący się w inwestowaniu w projekty z obszaru hardware. Wspieramy firmy znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju, umożliwiając im szybką ekspansję w Polsce i na globalnych rynkach. Arkley to zespół doświadczonych przedsiębiorców i managerów, przez lata zbudowaliśmy sieć partnerów biznesowych, którzy pomagają naszym spółkom rozwijać biznes w Europie i USA, także w charakterze mentorów. Do tej pory zainwestowaliśmy w pięć spółek: Zmorph, Bivrost, Tespack, Lovely oraz Robo Wunderkind. Naszą najbardziej rozpoznawalną spółką jest ZMorph – wrocławski producent drukarek 3D. Jego wartość w ciągu dwóch lat wzrosła kilkunastokrotnie, a same drukarki sprzedawane są już w ponad 40 krajach na całym świecie. 

Posiadamy również program akceleracyjny Arkley Launchpad, który składa się z dwóch części: operacyjnej oraz inwestycyjnej. Podczas trwania akceleracji pragniemy podzielić się doświadczeniem oraz siecią kontaktów Arkley. W zależności od etapu, na którym znajduje się startup możemy zaoferować pomoc przy : rozwoju produktu (prototypownie w CEE), produkcji (producenci w Chinach), sprzedaży (USA oraz Europa) oraz przy pozyskaniu inwestycji.

Arkley jest również organizatorem Hardware Massive. Hardware Massive zrzesza globalne startupy z obszaru hardware ze światem biznesu. Do tej pory organizowaliśmy trzy edycje wydarzenia. Pierwsza edycja miała miejsce w San Francisco, dwie kolejne miały miejsce w Warszawie. Ostatnia edycja wydarzenia była ogromnym sukcesem, zgromadziła 400 gości oraz 40 startupów, które prezentowały się w Demo Room. 

CEO Arkley VC – Piotr Wąsowski – jest jednym z najdłużej funkcjonujących Business Angels w Polsce, z branżą związany od ponad 20 lat. Kapitalizacja spółek które wyprowadzał na giełdę to około 150 mln złotych.