Arlette Bentzen i Alex Barszczewski gośćmi Poznań Startup Weekend

arlette bentzen i alex barszczewski goscmi poznan startup weekend
Udostępnij:
Uczestnicy Poznań Startup Weekend, oprócz ciężkiej 54 godzinnej pracy, będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji Arlette Bentzen, Chief Happinness Officer, która przyjedzie do Polski po raz pierwszy i Alexa Barszczewskiego, konsultanta i coacha także z międzynarodowym doświadczeniem.

Uczestnicy Poznań Startup Weekend, oprócz ciężkiej 54 godzinnej pracy, będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji Arlette Bentzen, Chief Happinness Officer, która przyjedzie do Polski po raz pierwszy i Alexa Barszczewskiego, konsultanta i coacha także z międzynarodowym doświadczeniem.


Większość projektów, w tym startupów, upada głównie na skutek wypalenia się osób je zakładających. Arlette prowadzi projekt „The Happines at Work”, mając na celu zmianę tego stanu rzeczy. Alex W. Barszczewski prowadzi działalność pro bono wspierając młodych ludzi w Polsce, którzy chcą  w etyczny i skuteczny sposób wybić się ponad przeciętność. Zainteresowanym udostępnia bezpośredni kontakt i możliwość korzystania ze swojej wiedzy i bogatego doświadczenia.

Młodzi przedsiębiorcy stoją przed wieloma wyzwaniami. Niektóre z nich są trudniejsze i wymagają dużo siły charakteru, niezłomności w dążeniu do celu, a także siły lidera, który podtrzyma innych członków zespołu, gdy ci zaczynają wątpić lub słabnie ich entuzjazm. To bardzo wyczerpujące emocjonalnie i energetycznie zadanie. Dlatego, oprócz ćwiczeń biznesowych i know-how, w SpeedUp stawiamy także na wspieranie miękkich cech u młodych przedsiębiorców - mówi Bartek Gola, Partner SpeedUp i Prezes SpeedUp IQbator.

Wielu ludziom praca kojarzy się z przykrym trudnym i najczęściej nudnym obowiązkiem. Arlette Bentzen zauważa, że dla wielu z nich szczęście w pracy to pojęcie abstrakcyjne. Arlette jest Dunką i jak twierdzi: Duńczycy mają tę przewagę nad resztą świata, że w ich języku funkcjonuje słowo  “arbejdsglæde”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „szczęście w pracy”.  Jest to szeroko zakorzenione pojęcie w kulturze skandynawskiej i nasze firmy wśród swoich priorytetów stawiają zapewnienie odpowiedniej atmosfery w pracy. Wierzymy, że “arbejdsglæde” to jedyna skuteczna droga do osiągnięcia najlepszych celów biznesowychwyjaśnia Arlette.

Prezentacja Arlette podczas Poznań Startup Weekend pokaże uczestnikom dlaczego szczęście w pracy jest takie ważne i jak je osiągnąć. Wszystko zostanie przedstawione w dynamiczny, zabawny sposób. Będzie ona prowokować do myślenia, wywoływać salwy śmiechu ale też  zmuszać do zadumy.

Artlette przekaże uczestnikom Poznań Startup Weekend cenne wskazówki co robić aby praca sprawiała radość, m.in:
- ciesz się z tego co robisz
- rób dobrą robotę i bądź z tego dumny
- pracuj z miłymi ludźmi
- miej pewność, że to co robisz jest ważne
- bierz odpowiedzialność
- miej frajdę z pracy
- bądź zmotywowany i pełen energii.

Jeśli połączymy te zalecenia z siedmioma zasadami według Steve’a Jobsa to sukces murowany:
- rób to, co kochasz
- odciśnij ślad we wszechświecie
- uruchom swój mózg
- sprzedawaj marzenia, nie produkty
- powiedz tysiącu rzeczom <nie>
- twórz absolutnie niesamowite doznania
- doprowadź przekaz do perfekcji

Alex Barszczewski podzieli się dodatkowo swoimi doświadczeniami w zakresie komunikacji międzyludzkiej, negocjacji, sprzedaży, argumentacji, budowania zespołów i wszelkich trudności z tym związanych. Na swoim blogu umożliwił chętnym wpływ na swoją prezentację. http://alexba.eu/2011-09-15/tematy-rozne/startup-weekend-poznan-moj-udzial/

Jak to wszystko osiągnąć podczas codziennej pracy? Wszystko wyjaśni się już w sobotę, 10 października podczas Poznań Startup Weekend.

Poznań Startup Wekend odbędzie się w dniach 7-9 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79. Sponsorem udziału Arlette Bentzen jest LMS Invest.
http://poznan.startupweekend.org/

źródło: informacja prasowa