Ashton Kutcher inwestuje w Pager, telemedyczny startup

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Ashton Kutcher i m.in. New Enterprise Associates inwestują 14 milionów dolarów w Pager, usługę łączącą lekarzy z pacjentami. Zdobyte przez startup środki finansowe będą przeznaczone na lokalny rozwój platformy.

Aktor pomaga rozwijać biznes

Powstała w 2014 roku telemedyczna platforma Pager, ułatwia pacjentom umówienie się na domową wizytę lekarza. Warto zaznaczyć jednak, że zakres dolegliwości, które obsługują medycy zrzeszeni w Pager dotyczy jedynie drobnych urazów i przeziębień. Przed wysłaniem lekarza do chorego najpierw personel zatrudniony w spółce weryfikuje w jakim stanie jest pacjent i dopiero stwierdza, czy poszkodowany może skorzystać z ich usług.

Na zdjęciu Ashton Kutcher | fot. wikimedia.org CC by 2.0

Obecnie aplikacja dział na terenie Nowego Jorku i okolic, a jej twórcy, m.in. Oscar Salazar, były dyrektor techniczny Ubera, planują rozpocząć ekspansję. Aby osiągnąć swój cel zarząd spółki pozyskał kapitał w wysokości 14 milionów dolarów. Inwestorami są Sound Ventures, fundusz należący do hollywoodzkiego aktora Ashtona Kutchera, New Enterprise Associates, Goodwater Capital, Lux Capital i Montage Ventures.

Stany Zjednoczone a potem?

Właściciele spółki nie myślą jeszcze o tym, aby pojawić się na arenie międzynarodowej, a pozyskane środki chcą przeznaczyć na rozwój na rynku lokalnym. Pager w najbliższym czasie ma rozpocząć działalność w dużych miastach na terenie Stanów Zjednoczonych. Chodzi przede wszystkim o San Francisco, Los Angeles i Chicago. Pomysłodawcy aplikacji mają jeszcze jeden cel, w najbliższym czasie planują rozpocząć współpracę z kolejnymi placówkami medycznymi.

Czy Pager ma szanse osiągnąć znaczącą pozycję na rynku medycznym w Stanach Zjednoczonych? Tego na razie nie wiadomo. Przypomnijmy, że ostatnio Doctor on Demand, rywal Pagera, który prowadzi wideo-gabinety medyczne, pozyskał 40 milionów dolarów, czyli o ponad połę więcej niż Pager. Pozyskane środki finansowe konkurent przeznaczy na rozwój systemu oraz zwiększenie sieci partnerów biznesowych, których dotychczas Doctor on Demand ma około dwustu. Dla porównania Pager współpracuje z 40 lekarzami, a zdobyty kapitał być może pozwoli spółce na osiągnięcie lepszych wyników.