ASI Gaming Investment Group podpisało porozumienie o współpracy z chińskim funduszem Westward

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ASI Gaming Investment Group podpisało porozumienie o współpracy z chińskim funduszem Westward

Udostępnij:

Celem współpracy między funduszami jest poszerzenie oferty i wspólne inwestycje w projekty na rynku UE oraz w Chinach. Westward staje się zatem strategicznym azjatyckim partnerem ASI GIG w inicjatywie rozbudowy ekosystemu technologii kreatywnych, gier i produkcji filmowych.

30 mln dolarów dla chińskiej branży GameDev

Fundusz Westward został założony w 2020 roku. Jego założycielami są przedsiębiorca z Rosji, Maxim Rate, który mieszka i pracuje w Chinach od 7 lat oraz Edward He, magister ekonomii z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Celem Westward jest stworzenie międzynarodowej platformy inwestycyjnej i wydawniczej skupiającej się na chińskiej branży GameDev. W tym zakresie Westward pozyskało finansowanie w kwocie 30 mln dolarów. Założyciele funduszu łączą wiedzę i doświadczenie z branży gier i finansów, pomagając lokalnym zespołom uzyskać dostęp do lokalnych i zagranicznych platform inkubacyjnych, inwestorów i wydawców. Jednym z najbliższych partnerów Westward w Chinach jest inkubator gamingowy „V+ Gaming Society”, które ma swoją siedzibę się w mieście Shenzhen. Inkubator ten skupiające się on na projektach GameDev na wczesnych etapie rozwoju. Inni partnerzy Westward na terenie Chin to między innymi: „Youchen Incubation Park”, „Tianfu Software Park w Chengdu”, a także „Chongqing Software Park”.

Fundusz dla branży kreatywnej i rozrywkowej

ASI Gaming Investment Group to fundusz inwestujący w branżę kreatywną i rozrywkową. ASI GIG inwestuje już od pierwszych etapów prac nad projektem, szczególnie w duże tytuły AAA i AA.

Jedną z inwestycji funduszu jest spółka GR Games S.A., która tworzy grę na bazie słynnego wyścigu Gumball3000 organizowanego przez Maximiliona Coopera. Słynny organizator regularnie odwiedza Warszawę, monitoruje i konsultuje wszystkie aspekty procesu tworzenia gry. GR Games mogło się o tym przekonać podczas zeszłotygodniowej wizyty, na której ustalono strategiczne plany i cele na najbliższe miesiące. Wizyta była także spowodowana skanowaniem fotogrametrycznym pierwszych trzech pojazdów jakie znajdą się w grze – Lamborghini Aventador 50 Anniversario, Lamborghini Huracan Performante, Chevrolet Corvette Stingray Targa. Skany fotogrametryczne wykonała firma AB sp. z o.o. na prototypie skanera OOBE3D składającego się ze 150 aparatów.

Całą wizytę Coopera uwieczniła telewizja Polsat, które w najbliższych dniach udostępni na swoich kanałach pełną relację.

Warto także wspomnieć, że współinwestorem gry Gumball3000 została znana kanadyjska firma ESE Entertainment, która na potrzeby realizacji projektu udostępni kompetencje oraz technologię, które mają wzbogacić świat SimRacingu o nowe trendy.

ESE Entertainment to notowana na giełdzie kanadyjskiej spółka z branży rozrywkowej i technologicznej, koncentrująca się na grach i e-sporcie, w szczególności na prawach medialnych, tworzeniu i dystrybucji treści fizycznych i cyfrowych związanych z e-sportem. ESE skupia się na łączeniu Europy, Azji i Ameryki Północnej w celu stworzenie jednej światowej marki e-sportowej.

Firma została założona w 2019 roku przez Konrada Wasielę, byłego profesjonalnego piłkarza. Obecnie ESE składać się z wielu światowej klasy podmiotów z branży gier i e-sportu.

Fundusz ASI Gaming Investment Group przygotowuje debiut na Głównym Parkiecie GPW S.A. w I kwartale 2023 roku oraz równolegle notowanie na NASDAQ.

 

Artykuł powstał we współpracy z ASI Gaming Investment Group