ASI Gaming Investment Group Sp. z o.o. S.K.A. podpisała umowę ze spółką Hello Pictures LLC

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ASI Gaming Investment Group Sp. z o.o. S.K.A. podpisała umowę ze spółką Hello Pictures LLC

Udostępnij:

ASI Gaming Investment Group została strategicznym partnerem i wiodącym inwestorem rundy seed inwestycji w innowacyjne studio filmowe z Hollywood – Hello Pictures LCC. Spółka ta powstała w ramach koncernu medialnego Hello Group, utworzonego przez osoby z wieloletnim doświadczeniem zarządczym w koncernach Warner Bros., Paramount Pictures, ViacomCBS, NBC czy Virgin Music.

Hello Pictures LLC to studio produkcyjne nowej generacji. Zajmuje się kompletną produkcją filmów oraz programów i seriali telewizyjnych dla platform sVOD – od koncepcji, scenariusza, poprzez produkcję aż do post-produkcji i dystrybucji. Spółka dysponuje studiem filmowym w którym wykorzystywane są najnowsze technologie np. ściana LED (tego typu ekran wykorzystano przy kręceniu serialu The Mandalorian).

Zarząd Hello Pictures stanowią obecnie Taylor Jones oraz Phil Quartararo, osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży filmowej oraz muzycznej.

Taylor Jones jest wielokrotnie nagradzanym menedżerem muzycznym, w trakcie swojej kariery reprezentował m.in. zwycięzców The Voice Kids, Junior Eurovision i Pop Idol, doradzając i zarządzając ich karierami w muzyce i rozrywce. Obecnie mieszka w Los Angeles i pełni rolę CEO The Hello Group.

Philip Michael Quartararo jest przewodniczącym Rady Nadzorczej The Hello Group, a wcześniej zajmował stanowiska dyrektora generalnego w Virgin Records, Warner Bros. Records i EMI. Jako wybitny menedżer przemysłu muzycznego zaangażowany był m.in. w kariery takich artystów jak Linkin Park, Josh Groban czy Spice Girls.

Ze strony Funduszu ASI GIG w Radzie Nadzorczej Hello Pictures zasiądzie Przemysław Waszczuk – założyciel Exotic Car Club Poland, właściciel marki Exotic Rage, filantrop, inwestor i producent filmowy (m.in. Pitbull, Fighter, Kobiety Mafii).

Dzięki tej inwestycji Fundusz ASI GIG pozyskał dla firm w które jest oraz będzie zaangażowany kapitałowo możliwość współpracy z największymi platformami sVOD, takimi jak Disney+, HBO Max, Netflix, Amazon Prime. A także z artystami, aktorami, muzykami i influencerami powiązanymi z Hollywood.

W ramach współpracy zostanie stworzony most technologiczno-filmowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. W planowanej przez Fundusz ASI GIG inwestycji Gaming Village będą istniały studia nagraniowe dla międzynarodowych projektów filmowych i gamingowych. Współpraca umożliwi szybsze wejście na rynek światowy rozwiązań technologicznych z Polski przeznaczonych dla rynku gamedev i produkcji filmowej.

Hello Pictures planuje dynamiczny rozwój w kolejnych latach oraz debiut na NASDAQ w 2024 roku. ASI GIG prowadzi jednocześnie rozmowy nad uruchomieniem przy współpracy z Hello Pictures platformy sprzedaży tokenów NFT.

Fundusz ASI GIG konsekwentnie realizuje swoją strategię pozyskiwania globalnego IP i udostępniania go sprawdzonym zespołom z Polski i zza granicy. Przykładem jest chociażby praca nad serią gier w oparciu o markę Gumball 3000. Fundusz ASI GIG rozwija sieć kontaktów wśród największych wydawców oraz w Hollywood i Dolinie Krzemowej, aby ułatwić polskim tytułom dostęp do międzynarodowej promocji i marketingu. W ten sposób tworzone projekty mają ogromną szansę na światowy sukces.

 

Publikacja powstała we współpracy z ASI Gaming Investment Group Sp. z o.o. S.K.A.