Assay Investment z tytułem INNOWATORA Wprost

Dodane: 31.10.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Assay Investment został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu INNOWATORY Wprost. Firma otrzymała statuetkę w kategorii „Usługi dla biznesu” za wsparcie rozwoju polskich startupów.

Do nagród w VIII edycji konkursu nominowane były firmy, instytucje i osobowości wyznaczające rynkowe trendy z dziesięciu najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki. Podczas uroczystej gali w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie statuetki INNOWATORÓW wręczono osiemnastu z nich, w tym Assay Investment. Spółka została wyróżniona w kategorii „Usługi dla biznesu” za wsparcie rozwoju polskich startupów. INNOWATORA w jej imieniu odebrał Łukasz Blichewicz, prezes Zarządu Assay Investment Sp. z o.o.

– Rozwijanie startupów jest dużym wyzwaniem. Przede wszystkim jednak bycie częścią innowacyjnych projektów, które na naszych oczach z pomysłu zmieniają się w dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, jest niezmiernie satysfakcjonujące. A to wyróżnienie dowodzi, że taka praca jest także doceniana. Bardzo cieszy nas również to, że poprzez inwestowanie w rodzime startupy mamy pośrednio swój wkład w rozwój polskiej myśli technologicznej – mówi Łukasz Blichewicz.

W portfelu inwestycyjnym Assay Investment znajdują się obecnie m.in. spółki: JedenŚlad – miejska sieć skuterów elektrycznych, Elimen Logistic – elektryczny pojazd kompozytowy dla logistyki, Elimen Racing – elektryczny rallycross, TrybECO – skutery i rowery elektryczne, a także Centrum Okulistyczne Świat Oka, aplikacja społecznościowa seep. oraz Hyperstrange – nowy polski producent gier wideo.

INNOWATORY Wprost przyznawane są od 2011 r. W latach 2011-2013 nagrody były przyznawane w oparciu o ranking „Lista 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw” przygotowywany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Od 2014 r. kapituła konkursu weryfikuje uczestników w oparciu o autonomiczne badanie Innovation Research.

źródło: biznes.newseria.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem