Asseco i Chmura Krajowa tworzą Chmurę dla zdrowia

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Asseco Chmura Krajowa

Udostępnij:

Asseco Poland i Chmura Krajowa powołują spółkę Krajowy Operator Chmury Medycznej (Chmura dla zdrowia). Chmura dla zdrowia będzie specjalizowała się we wdrożeniach elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) w chmurze.

Chmura dla zdrowia będzie w pierwszej kolejności oferować EDM w chmurze. Rozwiązanie umożliwi tworzenie, autoryzowanie, a także gromadzenie dokumentacji indywidualnej i zbiorczej. Zagwarantuje także ich dostępność oraz przetwarzanie w trybie 24/7.

Obecnie jednym z ważniejszych, technologicznych wyzwań w sektorze ochrony zdrowia jest zapewnienie dostępu do elektronicznej dokumentacji medycznej 24/7, co jest wymogiem regulacyjnym. Utrzymanie i rozwój własnej infrastruktury przez jednostki medyczne jest czasochłonne i drogie. Odpowiedzią na te wyzwania są rozwiązania cloud computing, które będziemy oferować w ramach spółki – powiedział Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland. EDM w chmurze zwiększy dostępność i wydajność systemu ochrony zdrowia oraz pozwoli na optymalizację kosztów – dodał. Cyfryzacja służby zdrowia pozwala nie tylko na uproszczenie i przyspieszenie funkcjonujących procesów, ale otwiera też możliwości budowy nowych, innowacyjnych usług.

Dzięki zastosowaniu rozwiązań dostępnych w chmurze w nieodległej przyszłości możliwe będzie także szybsze diagnozowanie pacjentów, np. dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do analizy badań obrazowych i szybszego wykrywania różnego typu schorzeń czy anomalii – dodał Dariusz Śliwowski.

Czytaj więcej: chmuradlazdrowia.pl