Asseco zadba o systemy bilingowe w Grupie PGE

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Asseco zadba o systemy bilingowe w Grupie PGE

Udostępnij:

Asseco podpisało umowę z PGE Dystrybucja i PGE Systemy w zakresie świadczenia usług serwisowych i rozwojowych systemów bilingowych HandelMax oraz EnergOS. Łączna wartość kontraktów opiewa na kwotę 13,4 mln zł brutto, z czego 20 proc. wynagrodzenia zostanie przeznaczone na dostosowanie obu systemów do wymaganych zmian. Okres współpracy został wyznaczony na 3 lata.

W ramach zawartych umów Asseco będzie odpowiedzialne za prawidłowe działanie systemów informatycznych HandelMax oraz EnergOS wykorzystywanych w Grupie PGE do obsługi oraz rozliczeń klientów na obszarze trzech oddziałów PGE Dystrybucja: Rzeszów, Zamość oraz Skarżysko-Kamienna.

– Od lat współpracujemy z Grupą PGE, realizując projekty o różnej skali złożoności, świadczymy zarówno usługi serwisowe jak również wdrożeniowe oraz rozwojowe. Cieszę się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem – powiedziała Magdalena Kaczmarek, Dyrektor Działu Sprzedaży, Asseco Poland.

Dodatkowo, w ramach odrębnie podpisanych umów Asseco będzie świadczyć usługi serwisowe dla systemu do akwizycji danych odczytowych – AUMS ADO oraz portalu dla sprzedawców energii elektrycznej – AUMS PSEE w PGE Dystrybucja. Wartość tego kontraktu opiewa na kwotę blisko 2 mln zł brutto.