ASUS dopracowuje swoje laptopy z serii ROG. Oto Flow X13, Zephyrus Duo 15 i nowy Strix

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

ASUS dopracowuje swoje laptopy z serii ROG. Oto Flow X13, Zephyrus Duo 15 i nowy Strix

Udostępnij:

ASUS odrabia lekcję i poprawia swoją serię ROG. Nowe modele są jeszcze lżejsze, wydajniejsze i jeszcze bardziej innowacyjne. Czy są to najlepsze laptopy do grania i do pracy?

ASUS nie raz już udowodnił, że jest marką, która stawia na jakość, wydajność, ale też na innowacje, czego przykładem jest chociażby dwuekranowy ASUS ZenBook Pro Duo, którego mieliśmy przyjemność testować.

Nowe modele z serii ROG zdają się tylko potwierdzać tą tezę – urządzenia procesorom AMD Ryzen 5000, Intel Core 11. generacji oraz kartom graficznym NVIDIA GeForce RTX 30 mogą być nie lada gratką dla osób szukających na rynku laptopów gamingowych…ale też biznesowych.

Pierwszą z nowych propozycji tajwańskiego producenta jest ASUS Flow X13 z XG Mobile, czyli pierwszy notebook ROG z ekranem o przekątnej 13 cali (proporcje 16:10) i o rozdzielczości 1920×1200 pikseli (120 Hz) lub 4K (60 Hz). Jest to komputer, który świetnie sprawdzi się zarówno do grania, ale i do pracy. O tym, że może to być dobry wybór, jeśli chodzi o sprzęt biznesowy, świadczą jego kompaktowe wymiary (16 mm grubości) i waga, która wynosi zaledwie 1,3 kg. Do tego jest konwertowalny, a więc można z niego korzystać tak samo jak z tabletu (np. podczas pokazywania oferty naszemu klientowi). Do tego Flow X13 działa na jednym ładowaniu nawet 18 godzin, a więc śmiało możemy go zabierać na wyjazdy służbowe.

To jednak nie koniec zalet tego modelu – innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia do laptopa dedykowanej stacji XG Mobile z dodatkową, zewnętrzną kartą graficzną, co zapewni nam jeszcze lepszą wydajność podczas grania. Podstawowym, wbudowanym procesorem graficznym jest natomiast GeForce GTX 1650.

 

Kolejną nowością jest ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE – jest to nowa wariacja na temat dwukranowego laptopa od ASUS-a, z tym że w tym wypadku dodatkowy wyświetlacz jest montowany specjalnych zawiasach, które unoszą cały panel ekranowy ku górze. To zapewnia użytkownikowi lepszą widoczność, niż była ona w przypadku chociażby modelu ASUS ZenBook Pro Duo. To oznacza, że producent obserwuje reakcje swoich klientów i wciąż dopracowuje swoje modele pod kątem ich użyteczności.

Co jeszcze wiemy na temat tego modelu? W laptopie znajdziemy nowe turbiny chłodzące, które zapewniają większą kulturę pracy. Najnowszy procesor AMD Ryzen 5000 oraz układy graficzne NVIDIA GeForce RTX 30 gwarantują natomiast świetną wydajność.

Na koniec jeszcze kilka słów o modelach ASUS ROG Strix i Strix Scar, które są ulepszonymi wersjami urządzeń z rodziny Strix. Poprawiono w nich system nagłośnienia (obecnie standard Dolby Atmos), baterię (90 Wh) i dodano ładowanie przez port USB typu C. Wizualnie też jest na plus – laptop jest smuklejszy i ma cieńsze ramki. Dodatkowe wrażenie robi podświetlenie Aura Sync, które zamontowano w obszarze optyczno-mechanicznej klawiatury.

Asus ROG Strix Hero 2 / Scar 2 (GL504GV) Reviews