ASUS ExpertBook B3 Flip, czyli wszechstronność w zakresie 360°

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

ASUS ExpertBook B3 Flip, czyli wszechstronność w zakresie 360°

Udostępnij:

Nie wyobrażam sobie dzisiaj nowoczesnego laptopa do pracy bez ekranu odchylanego o 360 stopni, aby z niego korzystać również w formie tabletu. W ASUS ExpertBook B3 Flip dostajemy to… i znacznie więcej. Warto przyjrzeć się temu wszechstronnemu laptopowi, który sprawdzi się także do nauki i rozrywki.

Jeszcze kilka lat temu mówiło się, że sprzętem, który najlepiej sprawdza się na spotkaniach biznesowych jest poręczny i wygodny tablet. Te jednak odeszły w zapomnienie (poza tymi dedykowanymi stricte do tworzenia grafiki) i nic w tym dziwnego – w końcu ich rolę przejęły laptopy. Jednym z takich modeli, który zaspokaja wszystkie biznesowe i prywatne potrzeby, jest ASUS ExpertBook B3 Flip.

Dobry widok z każdej strony

Dzięki zawiasom 360° możemy nie tylko pisać na tym laptopie używając klasycznej klawiatury, ale również robić na nim odręczne notatki – wystarczy złożyć komputer „odwrotnie” i mamy sprzęt do złudzenia przypominający tablet. Co więcej, prezentowanie materiałów dla klienta jest dużo wygodniejsze, kiedy możemy zrobić z komputera „namiot” i scrollować treści na 14-calowym ekranie dotykowym. Dzięki obsłudze wielodotyku naprawdę można zapomnieć, czym jest touchpad czy myszka, bo każdy uczestnik spotkania tak samo może reagować (zaznaczać, wybierać) na wyświetlane na ekranie treści. Tym bardziej, że nie musimy oszczędzać wspomnianych zawiasów – laptop pomyślnie przechodzi test maksymalnie 30 000 cyklów otwarcia i zamknięcia. Sama matryca również nie zawodzi, jeśli chodzi o kolory i ostrość obrazu (rozdzielczość 1920×1080 punktów, jakość Full HD). Dodatkowym atutem jest certyfikacja TÜV Rheinland w zakresie niskiej emisji światła niebieskiego, co pomaga chronić oczy przed potencjalnym uszkodzeniem.

Wytrzymały na upadki

Równie wytrzymała jest cała konstrukcja laptopa, który sprawdzi się zarówno podczas pracy i nauki, jak i w terenie. ExpertBook B3 Flip został zaprojektowany pod kątem spełnienia, a nawet przewyższenia specyfikacji branżowych, w tym ogromnie wymagającego standardu MIL-STD 810H stosowanego przez armię USA. Dzięki temu przechodzi testy wytrzymałości na wszelkie ekstremalne warunki, od lodowatych temperatur, aż po gorączkę pustynnej burzy.

Jednak co najważniejsze (i dużo bardziej prawdopodobne w codziennym życiu), laptop świetnie radzi sobie ze wstrząsami z wysoką prędkością i z przypadkowymi uderzeniami. Co ważne, nie straszny jest mu nawet przypadkowy nacisk na matrycę, czy rozlanie płynu (klawiatura jest wyposażona w wodoodporną powłokę!), dlatego możecie go zabierać wszędzie – do biura, na uczelnie, do kawiarni, a nawet na plażę!

Notuj jak na kartce

Szybkie szkice, sporządzanie notatek lub oznaczanie fragmentów tekstu w dokumencie jest dużo prostsze dzięki wykorzystywaniu rysika stylus2. Jest on precyzyjny i zupełnie wystarczający do codziennej pracy biurowej czy podczas nauki. Co więcej, rysik sprawdza się nawet wtedy, gdy jakieś spotkanie wypada Ci dosłownie za chwilę – 15-sekundowe doładowanie baterii wystarcza na 45 minut użytkowania, dlatego nigdy nie musisz za długo czekać, aby znów go używać

A jeśli martwisz się, że podczas spotkania będziesz szukać rysika w swojej przepastnej torbie to uspokajam – wbudowany uchwyt umożliwia przechowywanie stylusa w zasięgu ręki i zmniejsza ryzyko jego zgubienia.

Wideorozmowa bez szumów i… do góry nogami

Nic tak nie dekoncentruje naszego rozmówcy, jak problemy z dźwiękiem podczas wideokonferencji. Aby wyeliminować szumy podczas połączeń, eksperci z ASUSA wyposażyli testowany przez nas model w napędzaną sztuczną inteligencją technologię dwukierunkowej redukcji szumów, która wykorzystuje zaawansowane techniki nauczania maszynowego. Technologia ta obejmuje zarówno wychodzący sygnał dźwiękowy, do filtrowania hałasów z otoczenia mówcy, jak i sygnał przychodzący – do wyeliminowania szumów z dźwięku osoby na drugim końcu połączenia. Nie wierzyłam, że to działa, ale faktycznie rozmawiając nawet w dość głośnym miejscu (w otwartej przestrzeni coworkingowej) udało mi się spokojnie przeprowadzić niejedną rozmowę.

Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest to, że ASUS ExpertBook B3 Flip jest wyposażony w kamerkę, która umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów w pozycji „namiotu”. Oczywiście nie musicie się martwić, czy jest on emitowany w prawidłowej orientacji – nikt po drugiej nawet nie domyśli się, że w tym momencie korzystacie ze swojego komputera jak z tabletu.

Płynna praca zawsze i wszędzie

Oczywiście nie moglibyśmy wykorzystać wszystkich możliwości tego komputera, gdyby nie procesor, który zapewnia płynne i wydajne działanie. ExpertBook B3 Flip jest napędzany procesorem Intel Core i7 11. generacji oraz układem graficznym Iris Xe, co gwarantuje szybkie i responsywne przetwarzanie danych, a ponadto płynną grafikę, która przydaje się nie tylko w przypadku zawodowych obowiązków (np. tworzenie prostych materiałów wizualnych, obróbka zdjęć), ale też do rozrywki (np. oglądanie filmów).

Do tego mamy pewność, że ExpertBook B3 Flip połączy się z internetem gdziekolwiek jesteśmy – sprzęt posiada zintegrowaną łączność LTE 4G5 do bezpiecznych i szybkich połączeń mobilnych w dowolnym miejscu. Ponadto oferuje najnowszą technologię Wi-Fi 6 dla stabilnej łączności podczas wideokonferencji, które możemy odbywać wszędzie. W dodatku bez obawy o bezpieczeństwo naszych danych – ExpertBook B3 Flip oferuje bowiem ochronę biometryczną dzięki czytnikowi linii papilarnych wbudowanemu w przycisku zasilania. Do tego mamy chip TPM 2.0, który chroni ważne dane i transakcje, bezpiecznie przechowując dane uwierzytelniania wykorzystywane przez oprogramowanie, takie jak hasła lub klucze szyfrowania.

Drugie imię ExpertBooka B3: produktywność

Nowoczesne laptopy są coraz bardziej minimalistyczne i lekkie, ale jednocześnie mają coraz mniej portów wejścia/wyjścia, co dla niektórych osób jest cechą dyskwalifikującą, jeśli chodzi o komputer służbowy. W tym laptopie mamy wszystko, czego potrzeba do codziennej pracy: najnowocześniejszy port Thunderbolt 4, czyli uniwersalne złącze przewodowe następnej generacji obsługujące interfejs USB4, transfery danych z szybkością 40 Gb/s, wyjście wideo z obsługą rozdzielczości 4K, a także funkcję szybkiego ładowania. Dostępne są także wyjścia USB Type-A i HDMI, a ponadto gniazdo zamka Kensington, gniazdo audio jack typu combo oraz czytnik typu combo obsługujący karty microSD oraz nano SIM. Uwaga, dodatkowo wszystkie te są wzmocnione stalowymi uchwytami, co gwarantuje wytrzymałość. Czego można chcieć więcej?

Jeśli wahasz się między kupieniem porządnego tabletu, a nowym laptopem – już nie musisz. ASUS ExpertBook B3 Flip jest wygodnym rozwiązaniem 2w1, którego rozwiązania przydają się zarówno w pracy, jak i do celów prywatnych.

Materiał powstał we współpracy z ASUS